ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.06.2024
Svátek má Jan

Odběr novinek emailem:
Email:Dvorana znovu dokázala svou nenahraditelnost!

19.10.2009 Švestka Štefan 27995
nezaměnitelná podzimní akce Dvorany Praha opět přinesla semináře na nejrůznější taneční styly, ale přinesla taktéž otazníky nad svou vlastní budoucností
Téměř každý prošel Dvoranou

To by mohlo být heslo, které by se hodilo napsat hned na začátek tohoto článku. Skutečně nenajdete žádný taneční soubor v České republice, a s trochou (větší) nadsázky ze Slovenska, ze kterého by nikdo nikdy nebyl na této vyhlášené akci. Semináři nabitý víkend vždy napomáhá v růstu tanečním soborům ve stylech jako je line dance, mexické tance, skotské tance, clogging, irské tance, country tance a další. Skutečně by to byl delší a bohatší výčet zastoupených tanečních stylů, ale to nic nemění na tom, že jsem opravdu rád po letech tuto akci navštívil a nechal se unést tanečním duchem dýchajícím z každého lektora i z budovy Sokola, kde se akce v Praze v Žitné ulici konala.

I TCS Ryengle získávala taneční inspiraci na nové tance či CELÉ choreografie (v té době Santa Rita, Jesusita, clogging a další...) na této báječné akci. Určitě však lze říci, že nedílnou součástí je setkávání tanečníků, kteří se jinak nezastaví ve svých souborech. I proto je velmi příjemné přijet a "pobejt".

Málo lidí = konec jednoho unikátu?

Akce, jejíž základy postavil svého času Jasan a Jitka Bonušovi společně s Bobem Pumprem, přívitala za více než desetiletí svého konání doslova tisíce tanečníků ze začínajících, ale i souborů na vysoké taneční úrovni. Problémem není nedostatek lektorů (9 lektorů) ani prostor (celá Sokolovna), ale účast.

Každá akce a zvláště v této době musí být zaplacena. Devět špičkových zahraničních i domácích lektorů, kteří dávají na seminářích ze sebe to nejlepší, tři výukové haly, kapela na páteční i sobotní večer něco stojí. Ale zkusme tento - jistěže rozhodující - faktor pominout.

Je těžké věnovat čas přípravám, když máte pocit, že Vaše akce nemá potřebnou odezvu v účastnících a nebo v zájmu dalších lidí. Ano, akce se dá určitě pojmout i jinak, ale podstatně změní svůj směr a možná bude muset být i lépe finančně ohodnocená. A to předpokládám, jako bývalí, současní a doufám budoucí návštěvníci této akce, nechceme. Na festivalu z úst Jitky Bonušové zazněla věta, že následující ročník bude rozhodující. Pokud nechcete tuto akci nechat napospas osudu, tak již nyní si tradiční termín v říjnu 2010 vyznačte ve svých diářích a pozvěte na tuto jedinečnou akci své známé. Dobrý duch country tanců (a nejen jich) totiž sídlí ve Dvoraně.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka