ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 27.09.2023
Svátek má Jonáš

Odběr novinek emailem:
Email:CELTIC SESSION - irský taneční večer na jedničku!

13.10.2009 Švestka Štefan 20931
prvotina v Pardubicích proběhla v pátek 9. října v KD Hronovická. Ryengle představila novou choreografii GALICIA a POITÍN se dočkal zasloužilého ocenění od diváků. Premiérově se před pardubickým publikem představila taneční skupina Keltský Tygr ze Sedmihorek.

Snad jediným zádrhelem večera byl pozdní příjezd kapely POITÍN, která díky dopravní špičce a dopravní nehodě v Praze přijela o pár minut později. Naštěstí sama bez nehody. Domácí Ryengle však za pomoci Keltského Tygra hravě tyto minuty překlenula výukou prvního irského tance a naopak tato situace pomohla k rychlejšímu rozjezdu dobré nálady mezi přítomným publikem, které se vtáhlo více do dění.

Přehlídkou irského tance by se dala nazvat následující vystoupení v přestávkách mezi hraním výborné plzeňské kapely POITÍN. Keltský Tygr i Ryengle předvedli celkem 3, respektive 4 choreografie ze svého repertoáru.

Svižné písně i pomalé balady od Poitínu postupně vytáhly tancechtivé publikum na parket a tanečníci tak zcela setřeli obavu co na neznámé rytmy tancovat. Ovace mezi písněmi tak Poitín dostával nejen od sedících, ale i křepčících diváků. Setmělý parket v KD Hronovické dostával magický nádech obrázky z Irska promítanými na strop.

Ještě jednou během večera vyzvali tanečníci k výuce tance a tentokrát už za podpory kapely Poitín se tancovalo na živou muziku ceilí tanec Walls of Limerick.

Konečnou tečku představila premiéra nového tanečního čísla GALICIA. Tanečníci z TS Ryengle natěšení z tréninkových příprav posledních týdnů představili v plné parádě jejich dosavadně nejlepší choreografii. Ocenění v podobě aplaudujících diváků téměř plného KD Hronovická na sebe po zdárně provedené premiéře nedalo čekat.

Díky patří organizátorům z Kulturního centra Pardubice, magistrátu města Pardubice, Poitínu, Keltskému Tygru, Ryenglím a všem, kdo se na této akci podíleli.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku