ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Běh druhý - den čtvrtý

21.07.2009 Žváček Vladimír 30736
informace z druhého běhu letního tábora pod hradem Sion. Den čtvrtý - úterý 21.7.2009

Jídelníček dnešního dne:

Snídaně
Salámová pomazánka s chlebem

Oběd
Hovězí vývar s játrovým drobením, přírodní plátek s rýží
Svačina
Jogurt (activia) s rohlíkem a jablko
Večeře
Obložený chléb rukama a čaj.

Program dnešního dne:

Bohužel dnešní ráno zase začalo budíčkem. Zabalili jsme si věci a vydali se na cestu do Dawson City Bílým průsmykem. Všichni říkali, že tato cesta je jako procházka a dá se ujít bez větších problémů. Opak byl pravdou. Každým krokem byla cesta horší a horší. Naše koně měli problémy a jeden nám upadl ze soutěsky s polovinou nákladu. O tu druhou polovinu nás připravil „Mejdlíčko“ Smith a jeho banda lotrů. Vrátili jsme se tedy zpět a zkusili druhou cestu přes Chilcootský průsmyk. Na úpatí nám důstojník kanadské policie zkontroloval veškeré nutné vybavení pro další cestu. Tato stezka nahoru byla tak strmá, že ji nedokázalo vyjít žádné zvíře a tak jsme veškeré věci museli vytahat na zádech sami. Jeden z našich kamarádů se rozhodl, že nic s sebou tahat nebude a vyrazil na lehko. Potkali jsme ho na vrcholu hory zmrzlého a museli rozdělat oheň, aby se zahřál. Tam jsme přenocovali a zítra nás čeká strastiplná cesta zasněženými pláněmi.

Počasí:

Ráno tomu neodpovídalo, ale později se objevilo ažuro. Okamžitě následoval test laguny. Voda byla svěží a mokrá až na dno.

Úrazy:

Zdravotnici ubývají náplasti a přibývají na prstech kuchařky Gábi. Vedoucí oddílu Psanců zkropila horká pryskyřice. Jinak děti jsou v pořádku.

Hláška dne:

Chlapeček (při setkání se zdravotnicí): „Dobrý den, vy jste doktorka?“ Zdravotnice: „Ano.“ Chlapeček: „Tak mám s sebou sádru.“ A odešel.

Galerie:
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku