ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Den OSMÝ sobota 11. července 2009

11.07.2009 Švestka Štefan 28453
obrázek v článku informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den OSMÝ sobota 11. července 2009

Jídelníček dnešního dne:

Snídaně
tvarohové a povidlové koláčky, čaj

Oběd
polévka se sýrovými knedlíčky
kynuté knedlíky s borůvkami, čaj

Svačina
Chléb s hermelínovou pomazánkou, čaj

Večeře
„Křupavé kuře(buřty) pečené na hradě Sion“

Program dnešního dne:

Fialová barva vládla dnešním dopolednem. Na tvářích táborníků se objevila tato barva při návštěvě lesa. Nepřidělala však vrásky našim zdravotnicím Péťě a Péťě. Byla to přírodní barva z borůvčí, které v okolí tábora zplanýrovaly jednotlivé oddíly. Odměnou jim byly nejen zbarvené tváře a jazyky, ale od kuchařek připravené borůvkáče.

Odpoledne jsme si zahráli další hru z naší celotáborovky, která byla v duchu dobývání hradů a hned po ní opět hru Archeologie. Papírky z celého tábořiště zmizely jak tlesknutím do dlaní. Z rukou malých uklízečů jsme naštěstí všechny ceniny a toaletní papíry stačili zachránit :-).

Večer nás čekalo rychlé balení potřebných věcí na přespání na zřícenině hradu Sion. Poslední známé sídlo Jana Roháče z Dubé se stalo dnešním nocležištěm pro celé táborové ležení. Návrat tábora je plánovaný zítra na oběd. Noční hra není vyloučena :-).

Počasí:

počasí není zatím rozhodnuté nám vydat sluneční paprsky zadarmo, ale odpoledne se konečně umoudřilo, ale stejně vyhlížíme s nadějí a vírou v rosničkáře na neděli a dále.... jednou bude líp....

Nemoci a úrazy:

První neplánovaný odjezd z tábora máme bohužel za sebou. Spálová angína, která byla potvrzena návštěvou v nemocnici a bohužel téhož dne následoval odjezd za asistence rodičů. Máme pár odřenin - inu dobývání většinou končilo hůře, mnohem hůře :-)

Fotografie dne:

borůvkový oddíl
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku