ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:Den PÁTÝ středa 8. července 2009

08.07.2009 Švestka Štefan 21961
obrázek v článku informace z PRVNÍHO běhu letního tábora RYENGLE pod hradem Sion. Den PÁTÝ středa 8. července 2009

Jídelníček dnešního dne:

Snídaně
koblihy, čaj, kakao

Oběd
polévka kuřecí se zeleninou
uzená krkovice, bramborová kaše, zeleninový salát

Svačina
loupák, sušenka, ovoce, čaj

Večeře
halušky se zelím a uzeným, čaj

Program dnešního dne:

Alfons je pěkný vykuk a po zemích českých nás pěkně vláčí sem a tam. Jeho dopis a tím i pozvánku jsme dostali do naší stověžaté matičky - do Prahy. Cílem dnešní dopolední hry (po oloupání brambor) byl najít na Pražském hradě ty správné dveře :-).

Odpolední program nám narušilo počasí, které více aprílové než letní. Pro dva oddíly, které již stály na peróně vlakového nádraží skončila deštěm návštěva Kutné Hory. Ale nebojte se, o návštěvu tohoto města stříbra táborníci nepříjdou, ačkoliv byli ze začátku lehce prokřehlí a zklamaní.

V odpoledním programu jsme se věnovali tedy společně opět dopisu od Alfonse, který náš hlavní vedoucí Martin přečetl. Karlštejn - hrad, kde podle pověsti nesmí býti žádná žena! Nu což, uděláme to trochu jinak - ženám necháme naše ležení a ony se pokusí najít naši vlajku v zákoutích lesa. Jak to dopadlo se určitě dozvíte od táborníků, ale je to nakonec jako v běžném životě - nerozhodně! :-)

V podvečer se nám oddíly prošly po okolí a při stopované plnily nejrůznější úkoly. Nakonec pobavily i tábor svým zpěvem.

Počasí:

Jak jsem již napsal je trochu aprílové a víceméně nás dnes pěkně tahá z letních věcí do pláštěnek a zpět. Z nácviků jak na civilní obranu si však hlavu neděláme a dobré náladě přispívá skvělá strava z kuchyně a perfektní nálada v týmu dětí i vedoucích.

Nemoci a úrazy:

Dnes nám na pozorování odjela do nemocnice s bolením bříška jedna dívka. Rodinu jsme telefonicky informovali. Odpoledne jsme objevili vosí hnízdo a dostali jsme pár žihadel. Naštěstí bez dalších problémů. Pár odřenin patří do běžného tábornického koloritu.

Fotografie dne:

ze včerejší večerní scénky Jiřčinýho oddílu
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku