ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Perný týden pro Ryengle

16.06.2009 Švestka Štefan 25938
už o víkendu (přesně v pátek 12. června) začal taneční skupině Ryengle perný týden

Na webu Ryengle.cz píšu někdy až málo o vlastní skupině, které tato doména patří - o TS RYENGLE. A to snad ne protože by nebylo o čem psát - skupina v této době zažívá výkonnostní růst pod dohledem trenérů a externích lektorů a připravuje se na vpravdě historický projekt, ale o tom až někdy jindy - až čas uzraje.

Při víkendovém semináři pod dohledem Mišo Kövera dozrála nová choreografie, která bude v rámci září představena veřejnosti. Celkem 16 společně strávených víkendových hodin stmelilo více soubor, který do svého středu zapracovává tanečnice z Mladých pušek - tedy věkově mladší složky souboru Ryengle.

Pondělí pomohla oslavit završení úspěšného školního roku TCK Virginii Pardubice. Souboru, který v poslední době sbírá ocenění na poli dětských OMČR. To doložil svou letošní sbírkou, která je opravdu požehnaná. Naši tanečníci zatancovali BASIC REEL (debut v našem souboru prožila Bára Vašutová), IRISH FREESTYLE (nově tuto choreografii tancovaly Monika Reichelová a Valča Tlustošová) a závěr naší irské ochutnávky obstaral tanec IRISH DEW (opět Monika a Valča poprvé s tímto tancem). Aby těch novinek nebylo málo, tak poprvé ukázala skupina Ryengle své nové červené oblečení.

Úterní večer nás zastihne v České Třebové, kde budeme vystupovat na Týdnu sportu na náměstí. Na toto vystoupení se těšíme i protože potkáme oblíbeného moderátora Honzu Čenského. Vystupovat budeme celkem 4 tance a naši produkci rozpůlí vystoupení taneční skupiny z České Třebové. Domů se dostaneme až k půlnoci. Díky velké marodce si zatancuje po dlouhé době i náš skoro netančící kapitán - Štefan.

Středeční večer patří Zrcadlu umění. Tato tradiční akce ukazuje nejlepší taneční soubory ze všech tanečních stylů z Pardubic. Ukážeme poprvé velké pardubické veřejnosti naše nové červené kostýmy v jedné choreografii a to IRISH DEW. I kostýmy pro Mladé pušky jsou ještě cítit novotou - jejich dodělání je vlastně staré sotva měsíc a půl. Držet palce nám můžete přijít po osmé hodině večerní na Pernštýnské náměstí - naše vystoupení je naplánováno do druhé části - tedy po deváté hodině večerní.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku