ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 13.07.2024
Svátek má Markéta

Odběr novinek emailem:
Email:Léto na Vysočině!

12.06.2009 Vašák Jiří 48398
obrázek v článku A je před námi léto! Tanečníci country tanců a všech možných dalších příbuzných tanečních stylů jako je například country step (clogg dancing), nebo tancování na zpívanou nápovědu (singing calls) k tancování ve čtverylkách (square dance) či současný velmi oblíbený styl tancování v řadách (line dance) mají před sebou řadu možností jak na svého koníčka nesednout i o prázdninách.

Zcela stylovou akcí pro milovníky romantiky a westernu je již řadu let Americký týden. Na Českomoravské vrchovině v jednom z malebných borovicových údolí říčky Bobrůvky pořádá taneční skupina Caramella letní týden ve víru country tanců, whisky a slunce.

Termín je 12.-19.července a cena za taneční program je 880.-kč. Jako místo kde se tancuje, zpívá, hraje, stepuje, spí, jí, plave, chodí na houby, jezdí na kole či koni je westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. (www.western.cz) zde se ubytujete ve vlastním stanu, či v chatce, či v pensionu či v hotelu a buď si vaříte sami, nebo si zaplatíte plnou či polopenzi. A tancování? Kdo to zvládne, může v podstatě tancovat celý den a dlouho do noci. Jako odpočinek mu může posloužit westernový program, který na městečku probíhá rovněž celý den, ale klíčovými předěly jsou, kromě času na jídlo, tři westernové divadelní příběhy hrané v amfiteatru pro 1500 diváků. Vyvrcholením celého týdne je pak společné předvedení taneční choreografie před sobotním publikem, v programu který je nazván Taneční festival a vystoupení na něm řada českých a slovenských špičkových tanečních country skupin. Například bratislavská Petronella, hodonínský Black and White, pražské Calipso a Klepeto, slovenské Texasky z Banské Štiavnice a řada dalších. Večer vyvrcholí improvizovanou dvouhodinovou crazyshow, která bude letos ve stylu hollywoodské detektivky za účasti nejslavnějších světových detektivů, jako např. Sherlock Holmes, Colombo, četník ze Saint Tropez, major Zeman, Agata Christie a další...

Ale zpět k tancování, na letošním Americkém týdnu, se sejdou dva vynikající taneční mistři. Honza Kudláček z pražské taneční skupiny Klepeto, několikanásobný mistr ČR v cloggingu, bude vyučovat základy tohoto zajímavého horského stepu pro ty, kteří přijedou poprvé. Pro zájemce z tanečních skupin je připraven stupňovat náročnost a rychlost výuky až do maxima

Taneční parket je k dispozici po celý den a záleží jen na Vás a dohodě s lektorem jak často a jak dlouho chcete clogging pokoušet...

Druhým špičkovým lektorem je Ota „Tom“ Dvořák z písecké taneční skupiny Louisiana. Na Americkém týdnu bude poprvé, ale jeho choreografie line dance se už tančí po celé Evropě. A protože též organizuje akci Písecké dupání, má v zásobě sousty tanců připravených i na tento taneční festival.

No a konečně pro Vás, kteří jste zažili tu úžasnou éru výuky country tanců s Jasanem Bonušem a líbilo se vám to nebo jste zažili počátky tancování square dance a také se Vám to líbilo, tak pro ty budu obě zmíněné taneční kategorie vyučovat já. S callerováním amerických country tanců a square dance jsem začal v roce 1984 a tak letos spolu s mojí taneční skupinou Caramella slavím 25let na tanečních prknech. Rád se s Vámi všemi, příznivci country tancování, sejdu kdekoliv, ale specielně bych Vás rád pozval právě na Americký týden v červenci na Šiklův mlýn nebo 10.10.2009 (sobota) na legendární baštu českého country tancování do kulturního domu Barikádníků v Praze Strašnicích. Hrát bude naše oblíbená kapela Nota bene se zpěvákem Petrem Vackem a bude se hrát, tancovat a vzpomínat.

Caramella ani já však skončit stále nehodláme a proto vypisujeme mimořádný nábor nových tanečníků, s možností stát se členy skupiny Caramella. Hledáme mladé lidi s chutí tancovat , objevit dobrou partu a při tancování poznávat sebe i svět. Nábor se koná v úterý 22.září od 18.00 v Domě dětí a mládeže v ulici Pod Juliskou2 v Dejvicích.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku