ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Začátek 22. 11. 2019, 17:00  
Konec 24. 11. 2019, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 14. 10. 2019
Svátek má Agáta

Odběr novinek emailem:
Email:Stará radnice v Brně: Večer irských tanců a flamenca

10. 6. 2009 Švestka Štefan 10989
ještě jednou se vracíme upoutávkou k blížící se akci naší spřátelené taneční skupiny z Brna - La Quadrille Brno. Co o vystoupení a sobě napsali na stránkách BKC.cz?

Vystoupení známé brněnské taneční skupiny La Quadrilla doplní jejich hudební hosté Dr.Bumbálek-kvintet.

Na tomto představení budete mít možnost zhlédnout různé formy dnes velmi atraktivního a současně náročného tanečního stylu. Uvidíte tradiční lidové tance, ale zejména moderní stylizované choreografie ve stylu Lord of the Dance a samozřejmě také energický irský step. Irskou dynamiku a strohost vhodně doplní žhavé a vášnivé flamenco.

La Quadrilla se irským tancům a stepu věnuje již 11 let a byla vůbec jednou z prvních, kdo se tomuto tanečnímu stylu v České republice začal intenzivně věnovat. Taneční program souboru je tvořen na základě tradiční irské školy, ale také moderních výrazových prvků. V tomto spojení je soubor naprosto jedinečný.

Flamenco je v souboru relativně nové – na svém repertoáru ho má cca 5 let, ale na výsledném tanečním provedení to není znát. V choreografiích La Quadrilly se vedle precizní taneční techniky často objevuje také obsah, děj, příběh.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:
RegistrovatFotogalerie u článku