ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Delaney Academy Prague Feis

03.06.2009 Švestka Štefan 29751
TISKOVÁ ZPRÁVA - mezinárodní soutěž v irském tanci poprvé v Praze

O víkendu 23. a 24. 5. 2009 proběhl s velkým očekáváním první ročník mezinárodní soutěže v irských tancích v ČR organizovaný Rinceoirí, klubem irských tanců o.s. a Delaney Academy, školou irského tance pod vedením certifikované lektorky a porotkyně Lisy Delaney-Galal působící v Londýně a Praze. Celá akce byla zaštítěna pražským primátorem MUDr. Pavlem Bémem a irským velvyslancem panem Donalem Hamillem.

Soutěž se konala v Tyršově domě na Malé Straně, zúčastnilo se jí 320 tanečníků z různých zemí (Česká republika, Slovenská republika, Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Anglie, Irsko, Rusko, Dánsko, Francie) a podívat se přišlo zhruba čtyři sta dalších návštěvníků.

Louis na Prague Feis 2009

Během dvoudenního programu se na třech pódiích představili tanečníci různých kategorií pokročilosti. Sobotní soutěže zahájili ti nejmladší v kategorii beginners a později primary. Pokračovaly týmové tance tanečníků do 16 let. V dalším bloku byly zařazeny všechny kategorie intermediate a v podvečer se konala nejzajímavější část soutěže - Open Championships. Nedělní soutěže zahájily starší kategorie beginners a primary a celou soutěž zakončily týmové tance v kategorii nad 16 let.

Kompletní výsledky soutěže a spousty fotografií naleznete k nahlédnutí na www.praguefeis.cz.

Celá akce vzbudila velký ohlas jak tanečníků, tak publika, takže se již všichni společně můžeme těšit na druhý ročník této soutěže, konaný v květnu 2010.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku