ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 27.09.2023
Svátek má Jonáš

Odběr novinek emailem:
Email:Dílny irské muziky pod vedením skupiny Cairdeas z Kanady!

25.05.2009 Švestka Štefan 19241
Chcete se zúčastnit zajímavých workshopů irské muziky? Nebo se podívat na umění skupiny Cairdeas jejíž protagonisté nahrávali s takovými osobnostmi jako jsou The Chieftains,The Afro Celt, Loreena McKennitt, Michael Flatley a další?

V druhé polovině července 2009 se uskuteční událost, která bude zajímat příznivce irské hudby, a to jak posluchače, tak aktivní muzikanty. Do Česka přijede z Kanady skupina Cairdeas a bude u nás koncertovat a vést dílny irské hudby.

Skupina Cairdeas vznikla teprve nedávno a vede ji muzikant světového jména Steáfán Hannigan. Dalšími členy jsou Saskia Tomkins a Elizabeth Barlow.

Jako zkušení studioví muzikanti v minulosti vystupovali a nahrávali se skupinami a osobnostmi, jako jsou The Afro Celts, Loreena McKennitt, The Chieftains, Sin E, Michael Flatley, Uriah Heep a další.

Zabývají se tradičními písněmi, melodiemi a příběhy z Irska a celých Britských ostrovů, Kanady i vzdálenějších oblastí. Mají z čeho čerpat, protože pocházejí z muzikálních rodin, Steáfán z Irska, Saskia z Anglie a Elizabeth z Kanady.

Jednotliví členové získali mnohá ocenění včetně severoamerického a britského mistrovství ve hře na různé nástroje a hráli pro prince, krále a královny.

Elizabeth hraje na harfu a housle a je ve skupině zpěvačkou. Je uznávanou sbormistryní a učitelkou zpěvu dětí a vydala dvě sólová alba.

Saskia hraje na housle, violu, nyckelharpu a violoncello, vystudovala jazzovou hudbu, jako houslistka získala ocenění za irskou hudbu a nahrává ve studiích.

Steáfán hraje na irské loketní dudy, bodhrán, flétnu, irské píšťaly, kytaru a další strunné nástroje a účastnil se turné v mnoha zajímavých koutech světa s ještě zajímavějšími lidmi. Je známý jako skladatel, lektor hudebních dílen a autor knih a DVD o hře na bodhrán a irské píšťaly.

Oisín Hannigan (10) příležitostně hraje na perkusní nástroje a pozadu nezůstávají ani Eile (9) a Ayisha (5) Hanniganovy, které dotvářejí rodinné představení svým živým irským tancem.

Dílny irské hudby v Brně

se budou konat
v neděli 26.7.2009, v pondělí 27.7. a v úterý 28.7.2009 10-18 h

Lektoři: Steáfán Hannigan (bodhrán, irské dudy, irská flétna, whistle, low whistle, doprovod v irské hudbě), Saskia Tomkins (housle) a Elizabeth Barlow (harfa, zpěv) Steáfán je autorem školy hry na bodhrán a low whistle a všichni tři lektoři jsou zkušenými učiteli.

Můžete se přihlásit na libovolný počet lekcí a libovolný den. Pokusíme se vyhovět vašim časovým možnostem. Přesný rozvrh bude stanoven podle počtu a pokročilosti přihlášených. Možnost individuálních lekcí i v jiné dny.

26.7.2009 večer se uskuteční session v Brně

Přihlášku a další informace najdete na webu www.cairdeas.cz
nebo napište na adresu drtilkovi@volny.cz


Koncerty v Česku:

so 18.7.2009 20:00 Folková růže Jindřichův Hradec
ne 19.7.2009 18:00 Zámek Kamenice nad Lipou
čt 23.7.2009 Kuřimské zámecké léto Kuřim
pá 24.7.2009 asi 20:30 Keltská noc Plumlov
so 25.7.2009 19:30 Prázdniny v Telči Telč
po 27.7.2009 19:30 Nádvoří Staré radnice Brno
čt 30.7.2009 18:00 DK Akord Ostrava-ZábřehKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku