ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Pohled na 2. seminář irských tanců pro začátečníky a mírně pokročilé

26.03.2009 Švestka Štefan 32553
Již podruhé se sjeli účastníci téměř z celé České republiky do Pardubic za irským tancem. Lektoři Hanka Radilová a Štefan Švestka měli tentokráte 40 dychtivých tanečníků ať nováčků nebo již znalých základních krůčků. V každém případě se seminaristé rozjížděli s nově nabytými zkušenostmi

Druhý seminář byl tentokráte v TC Lípa, který vyhovoval hlavně dvěma zrcadlovými sály blízko sebe. Po společné rozcvičce následovalo jednoduché rozdělení na začátečníky a mírně pokročilé.

Zkušenější se učili v dopoledním programu Easy Jig a pokud neprojížděli kroky k tomutu tanečku, tak se pěkně zapotili se základní technikou kroků.

Ve vedlejším sále se učilo základní postavení a první krůčky v irském tanci.

V odpoledním programu se u pokročilých procvičil Easy Jig a v nekonečně dlouhém čase se věnovali kroku SKIP 123 a později se naučili BONFIRE DANCE.

Služebně mladší tanečníci dopilovali svou první irskou sestavičku. Společně si pak poslední půlhodinku protáhli svá tancem zmučená těla pod dohledem rehabilitační sestry, která doporučila i cviky na další bolístky běžbě známé pro irské tanečníky

Po páté hodině se všichni rozjeli ke svým domovům. Se slibem, že se snad všichni 23. května opět setkáme v podobně hojném počtu. Lektoři děkují všem tanečníkům a těší se na květen!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku