ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Irský večer na Baráčnické Rychtě

19.10.2000 Švestka Štefan 14362
irské tance a hudba vládly ve čtvrtek Baráčnické Rychtě
Celkem pohodový večer začal lehce po osmé úvodní skladbou skupiny Bandshees, která hned touto skladbou získala potlesk na otevřené scéně. Po té se chopila mikrofonu Irena Samcová (vedoucí taneční skupiny Coiscéim) a uvedla zahajovacím proslovem celý večer.

Od začátku nenechala ani kapela Bandshees, ani Irena Samcová a konec konců ani Václav Bernard (Rinceoirí) na pochybách jak bude večer probíhat. Tanečníci zcela zabrali taneční parket do posledního místečka a doslova viseli svými pohledy na zkušených tanečních, kteří je pilně učili irské tanečky (reely). Byl to nádherný pocit, když jste mezi těmito lidmi mohli aspoň na chvíli být a vstřebávat jejich chuť k tanci.

Ani na tomto tanečním večeru jsme však nebyli od nás z Ryengle jen za zábavou a tak Vám můžeme přinést následující informace. Díky opakujícím se oprávněným poznámkám na dva kroky v Siamse (tanec připravený na Irský den na festival PR2000) jsme se rozhodli tyto poupravit. V následující zprávě najdete nejen popis úpravy, ale i (pokud vše dobře dopadne) i video s ukázkou úpravy. Tato informace se týká tedy všech účinkujících v Siamse.

Zpátky k irskému tanečnímu večeru. Velmi neradi jsme nakonec opouštěli rozjetý večer, kde se Coiscéim předvedl v několika zajímavých irských předtančeních. Zvláště taneční výkony obou sester Bernardových stojí rozhodně za zmínku a není s podivem, že tyto dvě tanečnice (společně ještě s několika dalšími) se objevují hned v několika pražských skupinách irského tancování. Po desáté jsme se se všemi rozloučili, domluvili ještě několik drobností na festival (tyto vejdou ve známost hned po potvrzení příští týden) a vyrazili směr Pardubice. Snad zase někdy na dalším irském večeru..... a nebo rovnou na Irském dnu.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku