ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 17.06.2024
Svátek má Adolf

Odběr novinek emailem:
Email:V sobotu 29. listopadu zahájí festival Pardubická Ryengle desátý ročník své existence

27.11.2008 Švestka Štefan 27422
obrázek v článku Tisková zpráva ze dne 27. listopadu 2008
Účast potvrdilo 42 tanečních country souborů z České republiky a Slovenska. V 10 kategoriích a třech věkových úrovních uvidíme celkem 114 soutěžních choreografií. Do Pardubic se včetně doprovodu sjede 723 účastníků festivalu Pardubická Ryengle.

„Festival letos nabídl dvě nové kategorie POPRVÉ a OPEN“, sdělil Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Těší nás, že i tato skutečnost přivedla některé nové soubory a jiné po letech na náš festival vrátila. Pro vedoucí tanečních souborů navíc nabízíme zajímavé semináře, které jim umožní nadále se vzdělávat v jejich oboru činnosti.“

Pardubická Ryengle se uskuteční o víkendu 29.-30. listopadu 2008 po desáté v pardubickém výstavním centru IDEON, které si tanečníci velmi pochvalují pro svůj unikátní zvuk parketu uloženém nad bývalým bazénem. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a o půl dvanácté v neděli, kdy se ukáží moderní formy country tanců jako je divácky velmi atraktivní line dance a clogging – kovbojský step.

Večerní country bál načne již tradiční účinkující v podobě kapely Poutníci z Brna. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country a samozřejmě řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice a dalších.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v KD Dubina nebo v Městském informačním středisku. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, Východočeská plynárenská, a.s. člen skupiny RWE, konsorcium firem Hramat Group a s pořadatelstvím pomáhá KD Dubina.

Další informace Vám rád sdělím na níže uvedeném tel. čísle.

S pozdravem
Švestka Štefan
tiskový mluvčí festivalu
mobil 602 225 985Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku