ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Swan Legend v Chrudimi

09.11.2008 Švestka Štefan 22295
česká taneční show v irském tanečním stylu přinesla skvělou podívanou v nekonečném reji skvostných kostýmů a hry světel doplňovala perfektní výkon plný technicky náročných kousků v podání Rinceoirí

Natěšeni na výkon v první irské taneční show českého souboru jsme vyrazili směr Chrudim, kde se 8. listopadu 2008 konalo jedno z vystoupení turné Swan Legend po zemích českých. Celkem 17 tanečníků, včetně nejmladší 11leté, nám předvedl jejich verzi příběhu o irském bohu lásky a plodnosti Oengusovi a jeho lásky s Caer.

Swan Legend

Z celé taneční show jasně vyčnívají nejen taneční, ale i herecké výkony hlavních protagonistů a to zejména Jana Maška a Marušky Dernovškové. Svým dílem k povedenému večeru taktéž pomohl i Jakub Mašek.

Působivá show doplněná světelnými efekty a zpěvem ve své podobě dokáže předčit podobně zaměřené show, které brázdí české země v těchto dnech. Vše umocňují kostýmy, které tanečníci vystřídají za dvouhodinovou show podivuhodné množství a které jsou v několika případech doslova pastvou pro oči diváků.

Swan Legend

Samozřejmě i této show se dají vytknout některé nedostatky ve sladěnosti tanečníků, možná určité nervozity, jednoduchosti scény, ovšem pod tíhou zde již zmíněných výše uvedených skutečností můžu říci, že se dostávají do daleko pomíjivějších podtónů celkového dojmu.

A pokud se dostáváme k celkovému dojmu, tak český divák, který již viděl irské show jako je Gaelfordance, Lord of the Dance, tak by se měl potkat s jakýmkoliv termínem této jedinečné show a podívat se na Swan Legend, která rozhodně nehraje druhé housle.

Swan Legend

Můj celkový dojem ze sobotního večera byl veskrze kladný a mám důvod věřit i ve spokojenost Vaši. Přeji tomuto tanečnímu projektu úspěch a připíjím mu - SLÁINTE!
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku