ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Samhain 2008 v Nasavrkách

05.11.2008 Švestka Štefan 28308
Nasavrky, Pardubický kraj, 3. listopadu 2008 – V sobotu 1. listopadu se ve městě Nasavrky konaly oslavy keltského Nového roku – svátek Samhain. Oslavy pořádalo občanské sdružení Boii, které se zde zabývá oživením keltského odkazu. Akci navštívilo cca 200 – 300 návštěvníků.

Oslavy začaly v 15 hodin v prostorách nasavrckého zámku a na nádvoří. Pestrý program byl připraven pro děti i dospělé – výroba lampiónků a strašidel, soutěž „O nejhezčí strašidlo z přírodních materiálů“, keltské hry a soutěže (skládání Ogamského písma, běh s tykví, keltské pexeso). Zájemci mohli také navštívit expozici Po stopách Keltů nebo ochutnat tradiční nápoj – horkou medovinu.

V 17 hodin proběhlo vyhlášení dětské soutěže a poté od zámku vyšel lampiónový průvod ke kamennému kruhu za městem.

Zde již návštěvníky očekával druid Lugar, který vykonal dávný keltský obřad na zahájení nového roku a zapálil světlo, které nám v tomto roce bude ukazovat správnou cestu. Po mystickém obřadu mohli zájemci navštívit ještě přednášku druida Lugara na téma Keltské svátky a náboženství, která se konala na zámku.

Oslavy Samhainu probíhaly ve slunném podzimním počasí a díky pomoci dobrovolníků – organizátorů – se staly velmi příjemným přivítáním nového roku.

Anna Frantalová
Občanské sdružení BoiiKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku