ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 17.06.2024
Svátek má Adolf

Odběr novinek emailem:
Email:Úspěšná premiéra Swan Legend - taneční show z irské mytologie

03.11.2008 Švestka Štefan 30239
www.swanlegend.com, Swan Legend, Legenda o labuti, příběhu o lásce a cestě ke štěstí, jejíž úspěšná a beznadějně vyprodaná premiéra nadchla diváky ústeckého Severočeského divadla opery a baletu, byla více než zdařilá. Přinesla dlouhotrvající aplaus pro všechny protagonisty i nadšené reakce diváků. Další vystoupení v Táboře úspěch jenom zvýraznilo. Tajemno, legendy a příběhy z mytologie dokážou vždy probudit velký zájem.

A jedná-li se o starodávnou legendu z irské mytologie podpořenou špičkovými tanečními a především stepařskými výkony, s velkolepou výpravnou světelnou show s celou plejádou nevšedních efektů, můžete být svědky opravdu skvělé podívané. Představení s pohádkovým příběhem ocenily i děti a jejich rodiče, kterých na premiéře bylo skutečně požehnaně.

Po úspěšných prvních vystoupeních můžete vstoupit do tajemného světa irských příběhů 5. listopadu v Městském divadle v Děčíně a 7. listopadu v Městském divadle v Jablonci na Nisou. Show poté navštíví další divadla českých a moravských měst a vyvrcholí dvěma představeními v pražském Kongresovém centru 11. a 12. prosince. V Praze, Brně a Ostravě navíc vystoupí v rámci show Swan Legend trio mladých špičkových instrumentalistek Inflagranti, jejichž elektrické smyčce originálním způsobem doprovodí na živo některé skladby. Můžete se tak nechat unést energickým stylem hraní, který proslavila houslistka Vanessa Mae.

Swan Legend, neboli Legenda o labuti, vypráví příběh o lásce a trnité cestě ke štěstí, příběh o Oengusovi a Caer. Špičkové taneční výkony sólistů i celého souboru Rinceoirí (irsky Tanečníci) doplňují výrazné scénické prvky, které diváky vtáhnou do děje. Představení je doprovázeno autorskými skladbami interpretovanými talentovanou zpěvačkou Lucií Černíkovou v roli Iris, kterou bude většina z diváků znát především z Ordinace v růžové zahradě. Její skladby jsou pro diváka třešničkou na dortu připraveného bohatého menu plného bezprostředních zážitků a emocí.

Energie patrná z každého tanečního kroku, výrazu i samotné irské hudby doprovázející celé představení nenechá nikoho na pochybách o kvalitě i způsobu živého provedení a osobitého přístupu účinkujících i celého realizačního týmu. Navíc, vynikající výkony členů tanečního klubu Rinceoirí dokazují, že i v české produkci může vzniknout taneční show na vysoké umělecké úrovni.

Více informací na www.swanlegend.com

Fotografie v tiskové kvalitě naleznete v příloze, od 4. listopadu si je můžete stáhnout na http://www.swanlegend.com/galerie.html

Garantem projektu je Roston - patron talentů

TOUR 2008

31.10. Ústí nad Labem – Severočeské divadlo opery a baletu
1.11. Tábor – Divadlo Oskara Nedbala
5.11. Děčín – Městské divadlo
7.11. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo
8.11. Chrudim - Divadlo Karla Pippicha
10.11. Písek – Kulturní dům
12.11. Třebíč – Divadlo Pasáž
18.11. Havířov – KD Petra Bezruče
19.11. Ostrava – Dům kultury města Ostravy
20.11. Olomouc – Moravské divadlo
22.11. Kolín – Městské divadlo
24.11. Brno – Janáčkovo divadlo
25.11. Pelhřimov – Městské divadlo
4.12. Mariánské Lázně – Městské divadlo
6.12. Kladno – Středočeské divadlo
7.12. Teplice – Krušnohorské divadlo
9.12. Náchod – Měst. divadlo Dr. Josefa Čížka
11.12. Praha - Kongresové centrum
12.12. Praha - Kongresové centrum
15.12. Plzeň – Divadlo J.K. Tyla - Komorní divadloKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku