ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Letošní Šiklův mlýn byl trochu jiný - trochu cloggingový

14.08.2008 Švestka Štefan 22121
Honza Kudláček píše: Ve svém článku mě Jeff jemně vyzval, abych také napsal pár slov k Americkému týdnu.

Stručně řečeno, bylo to fajn.

Jak už napsal Jeff, podmínky k výuce cloggingu se v Šiklově mlýně skutečně výrazně zlepšily. Stepovali jsme na velkém zastřešeném dřevěném parketu, aparatura hrála dobře a bezdrátový mikrofon mi umožnil pohybovat se volně mezi stepujícími a individuálně opravovat jejich případné chybičky. Sluníčka jsme si sice moc neužili, ale aspoň nám nebylo horko.

I když byli všichni účastníci semináře šikovní a učenliví, byly mezi nimi velké rozdíly v cloggingové vyspělosti. Aby se každý naučil co nejvíce, probíhaly každý den postupně 3 semináře různé technické úrovně (od triplu po canadian).

výuka cloggingu

Pro vystoupení na HIS Festivalu, kterým Americký týden tradičně končí, jsme se všichni dohromady naučili krátké předtančení. Ukázali jsme si tak, jak z nově naučených kroků postavit choreografii a také si připomněli zásady vystupování před publikem. Naše vystoupení v amfiteátru Šiklova mlýna zhlédly stovky diváků.

výuka cloggingu

Myslím si, že i přes nemalé věkové rozdíly mezi účastníky kurzu (od sedmiletých dětí po jejich rodiče), se vytvořila dobrá parta. Podle žlutého stanu, ve kterém probíhaly tréninky, jsme soubor pojmenovali "Golden Temple" (= Zlatý chrám :-) a pro závěrečnou přehlídku pořídili, vlastnoručně potiskli a po vystoupení si vzájemně podepsali "souborová" trička (v ceně 45,- Kč, ovšem hodnoty nevyčíslitelné!).

výuka cloggingu

Doufám, že všichni, kteří jsme na Americkém týdnu byli, se tam za rok opět sejdeme. A vy, co jste tam nebyli (škoda, že nepřijelo víc dětských souborů), příště přijeďte také - trička se dají dotisknout ;-)

Honza KudláčekKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku