ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Dublin pátek 1. srpna - den první

11.08.2008 Švestka Štefan 24734
letiště, nevyzpytatelné počasí, hostel a Czech Inn v Dublinu

V pátek jsme cestovali hned od ranních hodin vlakem z Pardubic do Prahy a přesunuli se za pomocí metra a autobusu na Ruzyň. Po odbavení jsme již v očekávání následujících dnů strávených na smaragdovém ostrově počkali na odbavení a před nástupem do letadla.

Let probíhal vcelku klidně a tropické páteční noci v České republice jsme odletěli do místa, kde je aprílové počasí po většinu roku. Však nás taktéž přivítalo již při kroužení nad dublinským letištěm a sestup jsme téměř celý strávili v mracích nad metropolí Irska.

Je třeba zmínit, že jsme jeli do Irska ve 4 lidech - 3 lidé z taneční skupiny Ryengle (já, Evča Tilšerová a Hanka Radilová) a Aleš Kořínek z tábora, který rozhodně nejel jen do počtu. :) Výprava byla vcelku početná na to, že jsme se dávali dokupy prakticky na poslední chvíli a celá výprava začala při rozhovoru po icq, kdy jsem zjistil, že mám sestřenky v Dublinu. Zjištění, že letenka na internetu stoji 1988 Kc včetně zpáteční a hostel se dá objednat od 250 Kč za noc (což se nám kvůli pozdějšímu domlouvání nakonec nepodařilo), ale hostel blízko centra nebyl ani cenově nedostupný a celkově se nám líbila dostupnost všech dublinských pamětihodností a zázemí bylo taktéž vyhovující.

Po přistání a dlouhé "štrapáci" jsme se dostali do hlavní haly letiště a byli jsme překvapeni velikostí haly. Velikost je špatně řečena. Pražské letiště je proti tomu opravdou chloubou. V každém případě s námi nedělali jako s čelny EU okolky a přes pasové jsme se dostali naprosto bez problémů poprvé na irskou půdu. Z letiště jsme se dostali městskou hromadnou dopravou přímo do středu města za dvě eura a při drobném vyptávání jsme dorazili bez problémů do hostelu.

Hostel

Po ubytování, kde jsme řešili problém v podobě počtu přihlášených osob (původně nás mělo jet 6, jsme se snažili marně snížit poplatek za ubytování na 4), jsme vyrazili do města. Nejdříve jsme si vyžádali mapy Dublinu, které nám pomohli v orientaci a hned jsme vyrazili pres Temple bar ke košíkářce Molly Malonové a hned po té navštívili Trinity College. Naštěstí na nás bylo bylo počasí již mírné a kromě cesty z letiště autobusem již svítilo sluníčko, které sice nebylo jako u nás, ale hezkých 20 stupňů to jistě dosáhlo.

Trinity College

Z Trinity College jsme se již hnali do místa setkání se sestřenkami - do Czech Inn, abychom do osmé hodiny stihli rezervaci jinak nacpaného podniku. Bohužel jsme se po dvou hodinách strávených v hospodě s českým a slovenským personálem nedočkali a únava z cestování prvního dne se dostavila. Zajímavostí byl zaparkovaný automobil s českou poznávací značkou (Ústí nad Orlicí - tedy Pardubický kraj) stojící přímo před restaurací. Do hajan jsme ulehli skoro k půlnoci - v našem čase to bylo okolo jedné hodiny po půlnoci.

Czech INNKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku