ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 13.07.2024
Svátek má Markéta

Odběr novinek emailem:
Email:6. keltování v Lužné

23.06.2008 Švestka Štefan 32628
V sobotu 28. června od 12.00 hodin proběhne v Lužné u Rakovníka 6. ročník charitativního festivalu keltské hudby a tance. A stejně jako v letech předchozích i letos na návštěvníky čeká "nálož" skotské, irské, shetlandské, bretaňské a další hudby v podání předních interpretů jak z České republiky, tak i zahraničí.

Dvanáct hodin nepřetržitého proudu hudby (pravda, občas přerušeno tancem, který se bude nejen předvádět, ale též učit) budou do návštěvníků hustit skupiny jako například Bran (tradiční hudba z Bretaně), Czeltic (tradiční skotská hudba v rockovém podání), 1st Czech Pipes and Drums (tradiční skotská dudácká skupina), Alastair (skotská ceilidh skupina soustředěná kolem rodáka ze skotských Shetlandských ostrovů Alastaira Edwardse), Sean Barry (tradiční keltská harfa), Marw (špičková world music vycházející z irské melodiky), Caledonian Club (tradiční skotské tance), Jauvajs (tradiční hudba britských ostrovů v jemném folkovém podání) a mnoho dalších.

Hudební festival Keltování se v letošním roce koná v malebné obci Lužná u Rakovníka (asi 5 km od Rakovníka v nádherných křivoklátských lesích). V blízkém okolí vesnice se nachází množství významných památek (hrad Křivoklát, hrad Krakovec, hrad Týřov, Skryjská jezírka, Kounovské řady, Informační centrum keltské kultury na zámku Nižbor atd.), což umožňuje spojit návštěvu festivalu Keltování s prohlídkou této části křivoklátských lesů. V obci Lužná je navíc velmi zajímavé a unikátní železniční muzeum.

Vstupné na akci činí 220,- Kč (v předprodeji - síť Ticketstream - 180,- Kč). Děti do 120 cm, držitelé průkaz ZTP a členové Klubu přátel Skotska - zdarma. Rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti do 15 let) - 490,- Kč (předprodej 420,- Kč)

Pro přespolní je možno postavit stan přímo v místě konání festivalu.

Hudební festival Keltování je festivalem benefičním, jehož zisk je určen na charitativní účely. V roce 2007 mohl všechny platící návštěvníky hřát u srdce pocit, že zaplacením vstupenky nejenže okusili "keltskou" atmosféru, slyšeli překrásnou hudbu či viděli tradiční skotské a irské tance, ale že navíc přispěli na dobrou věc. Jejich peníze totiž umožnili po celý rok školní docházku třem dívkám z Indie z projektu Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha.

Jak je vidět, festival Keltování má kromě propagace "keltské hudby" a příjemně stráveného dne i jeden velmi důležitý aspekt - pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují - dětem. Věříme, že i v letech následujících zůstanou návštěvníci festivalu Keltování věrni a pomohou tak těmto dívkám, případně i dalším absolvovat školní docházku a dát jim tak možnost uspět v životě a splnit si dětské sny.

Více informací o akci naleznete na stránkách festivalu - http://www.skotsko.net/keltovani.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku