ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Stodola zná další postupující do semifinále

01.10.2000 Švestka Štefan 15003
Středočeské kolo v Dubči určilo další postupující taneční skupiny
V krásné sobotní odpoledne se konalo v Dubči v místní sokolovně krajské kolo postupové soutěže STODOLA pro taneční country soubory nad 15 let.

Celkem pět souborů se sedmi choreografiemi si našlo čas a cestu a zasoutěžily si o postup do dalších bojů. Vedle domácí Pralinky SDC se představily tyto sobory : Hašlerky Rakovník, Klobouček Nové Strašecí, Dancing Club Kolín a Sinister. Porota v sestavě s Jitkou Bonušovou v čele, Evou Táborskou, starostkou obce Dubeč, kapelníkem hudební country skupiny a Štefanem Švestkou v kategorii country posuzovala celkem čtyři choreografie.

Na čtvrtém posledním místě skončila choreografie Karty souboru Dancing Club Kolín. Třetí místo vybojovala skupina Klobouček Nové Strašecí. Druhé místo obsadila domácí Pralinka SDC. První místo v kategorii country a tím i postup do semifinále získala skupina Hašlerky Rakovník s choreografií Oranžový Express.

V kategorii clogging se našel pouze jeden jediný soubor, který přispěl k otevření této kategorie - Klobouček s choreografií Holky ze Strašecí. Za tento tanec dívky, které cloggovaly, získaly nejen první místo (jaké jiné, že?), ale i postup do dalšího kola.

Ve třetí a zároveň poslední kategorii příbuzných stylů soutěžily dvě choreografie. Program o ně obohatily skupiny Pralinka SDC a Sinister. Děvčata ze Sinisteru byla nakonec spokojenější a s tancem Říkadla získala první místo před La papaya z kutilské dílny dvojice z Pralinky SDC.

Dík za průběh soutěže, ale i za country bál, kterým pokračoval večerní program, patřil Pralinkovi, který se zhostil své funkce pořadatele úspěšně. Škoda jen, že více diváků nenašlo v tento sluneční den cestu do sokolovny, kde nakonec vládli pouze tanečníci.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku