ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.09.2023
Svátek má Jaromír

Odběr novinek emailem:
Email:sedmý ročník festivalu Fringe v Praze

25.05.2008 Švestka Štefan 20790
informace o festivalu se "skotskou stopou"

Od 26. května proběhne v Praze již sedmý ročník festivalu divadel, hudby, tance a filmů- Prague Fringe. I letos zde budou moci návštěvníci narazit na "skotskou stopu", tj. účinkující ze Skotska. Jedná se o následující soubory a představení.

The Trybe (Skotsko)

Skupina The Trybe využívá k představení tradiční skotské hudby dud a bubnů. Dynamický rytmus, přítomnost divokého tance reel, dudáckých pochodů a tance jig dodávají důvěrně známým melodiím nádech současnosti. Uslyšíte, co jste ještě neslyšeli. Spolu s taneční skupinou, v kostýmech skotských horalů z období před rokem 1745, předvádí úžasnou podívanou plnou barev a pohybu.

Vystoupení se konají v divadelním stanu - Nablízko 27.5. - 1.6. - 18.00 - 19.00 31.1. - 1.6. - 13.30 - 14.30

Andi Neate (Skotsko)

Skotská zpěvačka a skladatelka Andi Neate se letos již popáté vrací na pražský Fringe. Tato podmanivá umělkyně je obdařena výjimečným talentem, působivým hlasem, hudebním nadáním a darem vytvářet neočekávané slovní obraty. Je srovnávána s Ani Di Francovou, skupinou The Cranberries a Suzane Vegou.

„Drsná rock - folk - soulová pouliční umělkyně to ještě dotáhne daleko…“- Musician Magazine „…ohromující hlas a velké nadání pro senzitivní psaní písní…“ - Three Weeks (Edinburgh Fringe) Vystoupení se konají v klubu U Malého Glena 26.5. - 29.5. - 20.45 - 21.45

Celtic Feet (Keltská stopa)
Gordon School of Dancing
(Skotsko)

Po úspěšném hostování na loňském ročníku Fringe festivalu jsou tu zas. Celtic Feet (Keltská stopa) je dynamické uskupení nadšených mladých tanečníků, kteří vdechují nový život tradičním skotským tancům a využívají při tom rychle se měnící trendy současné taneční hudby a originální choreografii své principálky Robiny Addisonové. Vše ústí ve strhující a inspirující vystoupení, které však zůstává věrné dlouholeté a respektované taneční tradici.

Posouvají tradiční tanec do budoucnosti.
Vystoupení se konají v divadelním stanu - Nablízko 27.5. - 31.5. - 16.30 - 17.30

Více informací o festivalu Fringe najdete na http://www.praguefringe.comKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku