ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Zrcadlo umění 2008 nebude bez Ryengle

24.03.2008 Švestka Štefan 20753
obrázek v článku Každoročně je v červnu v městě Pardubice organizováno Zrcadlo umění, kdy při tomto festivalu nastavuje zrcadlo umění celé město, které je zvědavo na umění nejrůznějších spolků, skupin a organizací. V jednotlivých dnech město hraje divadlo a maluje, muzicíruje, tančí a zpívá.

Od pondělí 16. června do 19. června 2008 můžete vidět v Pardubicích festival Zrcadlo umění. I letos se neobejde bez vystoupení taneční skupiny Ryengle, která je již tradičním účastníkem.

Ve středu 18. června 2008 se město dočká tance. Ryengle se již léta dozadu zúčastňuje tohoto festivalu, který materiálně a finančně podporuje město Pardubice. V loňské sezóně předvedli Ryengle své tehdejší nováčky (letošní Mladé pušky) a pokročilé v tancích Joy of Life, Basic Reel a Green Wave.

V letošním ročníku chystá Kulturní centrum Pardubice (přejmenovaný Kulturní dům Dubina) a Základní umělecká škola Polabiny pár změn a ty sami popisují v následujících bodech:

- Slavnostní zahájení s programem na Pernštýnském náměstí
- Průvod městem – jedna z možností aktivní účasti škol na festivalu
- Losování cen pro zúčastněné školy
- Losování finanční dotace pro zúčastěné soubory amatérské kultury
- Dramatická dílna pro děti
- Zvláštní ocenění třídy, která se aktivně zúčastní „Město maluje“ – přinese nejvíce tetraedrů (viz. podmínky účasti – město maluje)
- Recitační soutěž „Třpytivé zrcadélko“
- Soutěž v sólovém zpěvu „Pardubický skřivan“

I v letošním ročníku se můžete v případě hezkého počasí těšit na průřez pardubického tanečního podhoubí na Pernštýnském náměstí. Pardubice opravdu skýtají domovskou scénu pro poměrně velký počet žánrů a že se neztratí nejen v našich krajských poměrech, ale i v republikových se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Program se bude konat i v nepřízni počasí, kdy Zrcadlo umění - město tančí bude hostit KD Hronovická - domovská scéna pro Ryengle Pardubice.


Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku