ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Dvorana: TANCOVÁNÍ S KANOÍ - 7. 6. - 8. 6. 2008

17.02.2008 Pumpr Jan 41174
tradiční tancování s kanoí s Dvoranou. Přidejte se a zažijete neuvěřitelné dobrodružství na vodě se spoustou kamarádů. Přihlašte se včas!
Místo: BEROUNKA
Lektoři: Jitka Bonušová a Jan Pumpr
Sraz: 7. června v 9:00 hodin, tábořiště U dolanského mostu
Ukončení: 8. června odpoledne, Třímany (okolo 16:00)


Berounka je velmi mírná řeka a můžeme ji doporučit i rodinám s dětmi. Peřejí si letos moc neužijeme, ale zato se řeka klikatí krásnou přírodou. Zapomeňte tedy na sportovní výkony a připravte se na pomalou ale romantickou plavbu. Sjíždět budeme opět bez bagáže. Do lodě si budete brát jen nutné věci a stany, spacáky atd. pošleme autem do kempu.

DOPRAVA

Sejdeme se u řeky, hned vedle tábořiště u Dolanského mostu. Všechna důležitá místa najdete zde na mapě.

Na místo srazu se dopraví každý sám. Autem je to jednoduhé, pokud ale budete chtít použít hromadnou dopravu, pak doporučujeme vlak. Vlak č. Os 7803 jede z Plzně do Chrástu v 7:20 a v Chrástu budete v 7:32. Odtud potom musíte cca 1,5 km pěšky po silnici. Je to ale z kopce, tak se to dá ujít i s bagáží. Pokud pojedete autem, tak nebude problém auta nechat na místě. Budou ale bez dozoru. V neděli po skončení akce bude možnost pro 2 x 8 řidičů (najednou se nevejdou) odvoz autem do kempu "U Dolanského mostu" k autům. Kdo se nevejde, tak se případně převezeme navzájem. To již budeme domlouvat na místě. Právě kvůli dopravě v neděli, nedoporučujeme hromadnou dopravu. Z místa kde budeme končit se jinak než autem nedostanete. Pokud přeci jen pojedete hromadnou dopravou, pak se budete muset domluvit s někým z účastníků, který vás popoveze někam do civilizace.

PROGRAM

Po příjedu bude registrace a převezmete si lodě. Na vodu bychom měli sedat okolo 10:30. Na vodě pojedete každý sám za sebe. Pokud jste úplní začátečníci, budeme se vám věnovat. V sobotu nás čeká asi 20 km na klidné vodě. Tábořit budeme v kempu Kobylka, kousek pod Liblínem. Zde budeme také večer tancovat. Prostor na tancování sice není příliš veliký, ale bude lepší než tancování na trávě. V neděli bude naše cesta kratší, nebudeme se tedy muset stresovat ranním odjezdem. Čeká nás asi 13 km. Končit budeme u obce Třímany. Je zde dobrý přístup k vodě a bez problémů se dá zajet auty. Tady bychom předali lodě a ostatní vybavení. Pokud ze zapůjčených věcí nic neutopíte, budete volní a můžete vyrazit domů.

Ubytování

V celkové ceně je zahrnuto i kempovné. Každý tedy má předplacenou noc ve vlastním stanu. Na místě jsou sprchy s teplou vodou, toalety. Pokud si budete chtít přivést auto na noc sem, počítejte s parkovným 50 Kč.

Kdo bude chtít, tak si může zcela nevodácky přiobjednat luxusní chatičku. Chatička stojí 600 Kč na noc. Uvnitř jsou dvě rozkládací postele, takže se tam mohou vyspat i 4 osoby. Chatička má vlastní toaletu, sprchový kout a kuchyňku. Jsou tam také kamna na dříví a elektrické přímotopy. V ceně není zahrnuta spotřeba elektřiny, ale máte zdarma parkování pro jedno auto :-).

Stravování

Podél řeky není jednoduché najít otevřenou restauraci. Proto doporučujeme vzít si obědy (sobota, neděle) sebou do lodě. Sobotní večeři si můžete dát v kempu, kde nám uvaří dvě jídla. Večeři budeme objednávat předem, přesně podle jídel, objednaných na přihlášce. Pochopitelně bude možnost zakoupení točených nápojů + český "fast foot" jako jsou párky, tyčinky, hranolky atd. Snídaně k dispozici nebudou. Po domluvě bude možné na ráno objednat teplé nápoje (čaj, kávu).

Menu č. I. bramborové knedlíky plněné uzeným masem, zelí v ceně 75 Kč.
Menu č. II. kuřecí směs, hranolky v ceně 85 Kč.

Nezapomeňte doma

Protože jedete na vodu, tak si určitě přibalte náhradní oblečení. Budete potřebovat nějakou nepropustnou nádobu na doklady a osobní věci. Pokud budete mít zájem, můžete si objednat barel. Doporučujeme boty do vody (tenisky, sandály), v řece někdy bývají ostré kameny a bohužel i nepořádek. Určitě provázek, kterým si do lodě přivážete vše potřebné.

Pokud budete chtít, můžete si přiobjednat dětskou nebo dospěláckou vestu (25 Kč/den), nebo vodotěsný barel (20 Kč/den). U všech věcí se platí vratná záloha. Za lodě a pádla zálohu platíme my. Pokud si přiobjednáte výše uvedené, počítejte se zálohou 1000 Kč za kus. Je to hodně, ale vybavení je drané. Peníze vám budou v neděli vráceny.

Upozornění

Všichni se sjezdu řeky účastní na vlastní nebezpečí. Voda je to opravdu klidná a není třeba se jí bát. Ale každá voda si zaslouží také respekt a je na vás, abyste si toho byli vědomi. Všichni účastníci do 18 let se mohou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby.

Přihlášky a placení

Účastnický poplatek je 540 Kč za osobu. V ceně není doprava na místo, stravování a parkovné v kempu. Akce se můžete zúčastnit také s vlastní lodí za cenu 100 Kč za osobu. Přihlášky posílejte co nejdříve, nejpozději však do 30. května. Počet účastníků je omezen počtem lodí. Přihláška bude závazně potvrzena až po přijetí zálohy 300 Kč/osoba. Zálohu doporučujeme zaslat převodem na účet 1411610297/0100. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození ve tvaru 31.12.2007 (vše bez teček). Jako specifický symbol uveďte číslo 7062008. Případně můžete zálohu poslat složenkou C. Na místo "zpráva pro příjemce" uveďte: "záloha za vodu za X osob."" Pokud chcete přihlásit více osob, vyplňte extra přihlášku pro každou loď.

>>>Přihláška na stránkách Dvorany<<<Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku