ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Dún an Doras: v březnu vystoupíme po osmi letech v původní sestavě!

25.01.2008 Švestka Štefan 30889
pražský Lucerna bar 16. března přivítá v předvečer irského svátku Svatý Patrik zakladatelé této již téměř legendární skupiny
Původní sestava vystoupí pro všechny příznivce irské kultury v neděli 16. března 2008 v pražském Lucerna music baru.Historie kapely se začala odvíjet v roce 1997, kdy kapelu založil multiinstrumentalista René Starhon. Původní Dún an Doras si brzy získali přízeň milovníků irské hudby svou obrovskou energií a instrumentální zručností spojenou se syrovým, živelným projevem. Ve svém počátku hrála kapela především irské instrumentálky v tradičním stylu, ale i tehdy do její hudby pronikaly originální vlivy.

Zakládajícimi členy byly Nilla Axelsson (SWE) - housle, Simon Delaney (IRL) - kytara a zpěv, Tom English (IRL) – irský buben (bodhran), Káťa Garcia (ČR) – zpěv a flétna, Scott Mavroudis (IRL) – irské dudy (uilleann pipes) a flétny, René Starhon (ČR) – bouzuki.

Mezinárodní projekty však málokdy mají dlouhého trvání, a tak se po třech letech členové kapely rozjeli do různých koutů světa. Mezitím však i díky působení původních Dún an Doras začalo hrát irskou hudbu čím dál tím více Čechů, a tak si René s Káťou mohli na přelomu let 1999 a 2000 postupně pozvat do kapely nové muzikanty.

Na podzim roku 2003 vydali Dún an Doras CD Sweet and Sour. V téže době také opustil skupinu René Starhon. V březnu 2005 se objevuje zatím poslední album skupiny s názvem Rua.Hostujícím muzikantem v březnové exhibici původního složení kapely Dún an Doras je Jonny Tennant (IRL) – bouzuki a didgeridoo.
Pro hudební ukázky navštivte http://doras.onlinestudio.cz.
Pro více informací a rezervace navštivte www.irskytanec.cz
Informace převzaty z www.dunandoras.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku