ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:Druhý den v pardubickém IDEONu - country bál v plném proudu

01.12.2007 Švestka Štefan 21884
obrázek v článku IDEON duní v country rytmech tanečníků i kapely Lokálka z Hradce Králového
A je to tu! Putovní pohár byl předán, country kategorie již skončily a porotci se konečně dočkali svého odpočinku.

Slováci drancovali dětské kategorie sobotní soutěže Pardubická Ryengle 2007
Děti I. do 10 let - Chrobáci prípravka Nižná, Děti II. Country - Slniečko Michalovce, Děti II. Show - opět Slniečko Michalovce. Všechny první místa braly slovesnké taneční skupiny, ba co víc. České skupiny pustily až na třetí místo ve všech jmenovaných kategoriích.

Češi excelovali v hlavních věkových kategoriích Situace se obrátila v Hlavních věkových kategoriích, kam (kromě minulého roku) nikdy na slunce nejbližší místo českou taneční country skupinu nepustily. V Hlavní Country se znovu podařilo vystoupat na první místo tanečnímu souboru TK Calipso Praha. V kategorii Hlavní Show mile překvapily Lentilky Rakovník.

Putovní pohár - v tuto chvíli nejznámější a zároveň největší pohár pro český taneční country soubor si odvezl domů TK Calipso Praha. Tím ho propůjčil na festival Pardubická Ryengle na pouhých pár hodin, protože i minulý rok tato skupina brala tuto nejvyšší poctu.

V současné chvíli se ke svému vystoupení chystá Dvorana Dancers Praha se svým mexickým tancem La Bruja. Tento tanec nadchne svými brilantními tanečními kroky, kdy děvčata ze jmenované skupiny udrží hořící svíčku na své hlavě. Naštěstí je ona svíčka ještě v kalíšku.

Vše se připravuje na půlnoční vystoupení v irském tanečním duchu, kde bude převládat převážně slovenský taneční um, kterému bude sekundovat se svým číslem domácí TCS Ryengle.

Country bál do zdárného konce dotáhne country skupina Šmehydlo.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku