ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Nepříliš obsáhlé zpravodajství

02.07.2007 Žváček Vladimír 30458
vám přinášíme, neb internetový zpravodaj v zahraničí se zdžel
a proto vám přinášíme pouze stručný souhrn událostí prvních tří dnů letního tábora pod hradem Sion.

Vězte, že letošní táborovka je ve znamení pravěku, tím vysvětlujeme i několik následujících nepříliš srozumitelných výrazů.

Sobota 30.6.2007
Všichni tři skupiny dorazily v pořádku.Proběhlo rozdělení do oddílů, seznámení s denním řádem, vybavením tábora a okolím tábora. Počasí nám přálo přálo, déšť jsme chytili mezi vlakem a táborem.Na táboře Sion je pět oddílů, 70 dětí a 23 dospěláků. Děti jsme přivítali polévkou, po které se jen zaprášilo.Důležité sdělení : žádný úraz a žádné klíště.

Neděle 1.7.2007
Budíček proběhl o něco dříve, většina tábora byla již v sedm hodin na nohou.Dopoledne hrály oddíly první hru celotáborovky „Zabírání území“. K obědu měly děti špagety a odpoledne byla příprava na slavnostní táborový oheň. U něj se nám každý oddíl představil jménem a malou scénkou o vzniku názvu oddílu. Názvy:Mamutí uši, Neoliťáci, Grrrrrrr, Primitivní Ynteligenti a Líné kůže.

Pondělí 2.7.2007
„Hlavas začal kulhat, kuchařka odjela na pohotovost, ale pro nás žádná katastrofa, vše jede dál“. Po snídani pochodovaly oddíly přes bažinu (2.celotáborovka) a rozdělávaly ohníček. Oběd brambory a maso v mrkvi. Poté děti nasbíraly kameny na váhu (3 celotáborovka) (na přesnost plus mínus 10 gramů). Po svačině se rozjely turnaje s pravěkým míčem (přehazovaná, vybíjená a pravěké soft ragby). Večer následovalo hromadné hrochomytí spojené s kontrolou klíšťat a výměnou spodního prádla. Sport bez zranění, kuchařka bez zubu, ale funkční, Hlavas vše řídí z křesílka na výsluní.Mnoho pozdravů a pusinek posílají všichni táborníci.

PS: Další podrobné zpravodajství přinese nás „internetový zpravodaj“, který je momentálně v zahraničí – SNAD V ÚTERÝ.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku