ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 23.04.2024
Svátek má Vojtěch

Odběr novinek emailem:
Email:Pardubice: Pernštýnská noc se hlásí o slovo

28.05.2007 Švestka Štefan 30153
Červen bude v Pardubicích ve znamení folkloru. Tradiční Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové zahájí 1. 6. 2007 v 19:30 hod velmi oblíbená Pernštýnská noc. Pardubické Pernštýnské náměstí ožije velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových řemeslníků. Návštěvníci Pernštýnské noci si budou moci zakoupit výrobky z keramiky, dřeva, proutí, sušených květin, staročeské perníčky a nebo výrobky z kůže. Nebude chybět ani dobové občerstvení ve staročeské krčmě a všemi oblíbená medovina. Také kulturní program letošní Pernštýnské noci je doslova nabitý.
Na dvou pódiích – u Spolkového domu a u Morového sloupu – vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích. V Atriu radnice jsou připraveny komorní pořady a na Příhrádek se mohou těšit milovníci folku. Na zámeckém nádvoří se při tanci a zpěvu setkají slovenské a moravské folklorní soubory.
A jako každý rok nebudou chybět ani Zpívající brány. Před půlnocí zazní u Zelené brány, Zámecké brány a Brány na Příhrádku písničky na „dobrou noc“.
V sobotu 2. 6. se program Folklorního festivalu přesouvá do Hradce Králové – v Klicperově divadle je připraven pořad scénických forem, v Jiráskových sadech se představují dětské folklorní soubory z Pardubic a z Hradce Králové a sobotní program končí na Šrámkově statku v Pileticích, kde se soubory sejdou na nefalšované staročeské zábavě, na které nebude chybět divadlo, folklorní i folková vystoupení a dokonce i domácí zabijačka.

Závěr festivalu patří Pardubicím, v neděli 3. 6. 2007 ve 14 hodin se na nádvoří Pardubického zámku rozloučíme s celým festivalem pořadem Rozmlouvání na Zámku.

Celý festival připravil Kulturní dům Dubina a Hradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu ARTAMA Praha a Sdružení pro taneční tvořivost Praha.

Za Kulturní dům Dubina
Romana Šárovcová
777 286 909Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku