ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:HAPPY FEST

23.05.2007 Švestka Štefan 33399
seznamte se s projektem HAPPY FEST - otevřený dopis
Tomuto festivalu předcházely zkušenosti s menšími většinou zimními Indickými festivaly, které se konaly pravidelně již deset let ve všech význmějších městech ČR. V létě roku 2005 jsme festival expandovali a podařilo se nám jej pod záštitou měst Praha a Hradec Králové uskutečnit pod širým nebem s volným vstupem pro několik tisíc lidí pod názvem HappyFest. V Praze akce proběhla na Střeleckém ostrově a v Hradci Králové v letním kině Širák. Celá akce byla podpořena masivní reklamní kampaní za podpory našich mediálních partnerů V rámci Happyfest tour 2006 jsme navštívily město Plzeň a tradičně Prahu, kde se festival uskutečnil opět na Střeleckém Ostrově. Jestliže jsme rok 2005 považovali za velký úspěch, kdy Střelecký ostrov navštívilo přibližně 3tis. diváků, ročník 2006 překonal naše očekávání. Od zahájení v odpoledních hodinách do večera navštívilo náš festival téměř 10 tis. lidí. Vládla úžasná atmosféra díky níž byli lidé ochotni tolerovat i malé technické nedokonalosti. Festivalu se každoročně zúčastňují populární herecké osobnosti, kvalitní hudební kapely a zástupci Indické ambasády. Vzhledem ke zvýšenému zájmu veřejnosti, podpořenému také účastí VIP osobností a kvalitních interpretů bychom chtěli letošní ročník festivalu zajistit co nejprofesionálněji po všech stránkách. Rádi bychom Vás v této souvislosti požádali o podporu a spolupráci při pořádání festivalového turné Happy fest tour 2007 na mezinárodní úrovni.

Účinkující, hosté: herci seriálu Rodinná pouta ( Míla Mejzlík, Petra Špindlerová,Klára Jandová a další.), Zdeněk Bina (-123min), Oldřich Janota, Rinio Mirianthis (řecká zpěvačka), ministr indické ambasády Ramesh Chander a vedoucí úřadu i.a. K.R.Chari. Připravujeme: Monika Načeva zpěvačka ( herečka Divadla Sklep ), Hypnotix (legendární pražská trip-hopová ethno kapela, Helena Houdová (Miss 1999, světová Top modelka s vytříbenými názory)

Program:
1. Tradiční indická hudba:
hudebníci představí několik tradičních indických písní s původními texty za doprovodu originálních indických nástrojů. Obsazení skupiny: sólové zpěvy a zbory, flétna, harmonium, tampura, mridanga, perkuse, kartály, sitár, esaraj. Hudebníci, kteří studovali hudební umění v Indii, představí publiku v třiceti minutovém hudebním bloku jak písně, které vybízejí k tanci, tak písně které mají hlubokou meditační náladu. Účinkující hudební skupina Venu Gopal pravidelně vystupuje na různých kulturních a společenských akcích.

2. Současná world music:
naše pozvání a nabídku vystoupení na Happy festu již předběžně přijalo mnoho českých i zahraničních kapel. Jejich specifikem a propojením jsou tradiční etnický projev ( např. alikvotní technika hlasu, která je specifická pro domorodé národy Sibiře), uvědomění si vyšších cílů ( např. vystoupení souboru navažských indiánů, jež mají v sobě i své hudbě silně zakořeněnou potřebu míru a lidské solidarity), aj. Dále také zvučná jména českých kapel, která si za řadu let své existence získala respekt české hudební scény a obsadila první místa na žebříčku klubové návštěvnosti.

3. Hudba propojující jednotlivé kultury:
vystoupení hudebních souborů kombinujících západní populární hudbu s indickými prvky.

2. Indický tanec:
tanečnice Rásabihárí Deví Dásí každoročně, na několik měsíců navštěvuje Indii, kde zdokonaluje své umění studiem u profesionální mistryně tohoto tance. Bharata Natjam je jeden z nejstarších klasických tanců na světě. Je to ryze duchovní tanec, který se odnepaměti provozoval v chrámech. Později se díky své kráse a popularitě přesunul také do královských paláců a divadel celého světa. Bharat Natjam je něco mezi tancem, pantomimou a divadlem a tanečnice jeho prostřednictvím vypráví obecenstvu příběhy.

3. Moudrost dávné Indie:
přednáška, jež osvětlí podstatu védské literatury. Védy pojednávají o všech aspektech každodenního života člověka. V prezentaci si budeme moci vyslechnout překrásné příběhy z dávné indické historie i moudré postřehy ze života významných osobností Indie

4. Návštěva poutních míst:
prostřednictvím digitální videoprojekce promítneme divákům exkluzivní záběry atraktivních míst Indie. Společně nahlédneme do současného života obyvatel Indie, do její historie, kulturního dění, architektury i přírody této exotické země.

7. Divadlo:
divadelní příběh z dávné historie. Člověk je jak bytostí přemýšlivou, tak hluboce emotivní. Návštěvníci festivalu se mohou při sledování poutavého divadelního představení zamyslet nad různými důležitými životními otázkami, předkládanými jim emotivním způsobem v několika dějstvích.

8. Módní přehlídka:
představení stylového oblékání Indie v podání populárních hereckých a jiných uměleckých osobností .

Doprovodný program:
Ladakh – aneb Malý Tibet v odlehlém koutě Indie:
Malý Tibet, Země průsmyků, Království poustevníků… těmito jmény a mnoha dalšími se označuje malá země uprostřed vysokohorské himalájské pustiny – Ladakh. Život zdejších lidí v harmonii s divokou přírodou v kraji drsném, suchém a nehostinném mezi horskými štíty a vysokými průsmyky... Výstava fotografií pořízených párem cestovatelů, manželi Tomášem a Olou Bártovými, při jejich půlroční cestě napříč Indií.

Diskuse s cestovateli:
návštěvníci budou mít možnost získat více informací o každodenním životu Indů, jejich tradicích, místech, jazycích, svátcích… Případně získat inspiraci pro své cesty Indií.

Ochutnávka specialit pravé indické kuchyně:
hosté mají během programu možnost ochutnat a zasytit se slanými i sladkými specialitami připravenými podle tradičních receptů, což je velice oblíbená součást festivalu

Představení ekologického zemědělství :
návštěvníci se mohou seznámit s trvale udržitelným modelem hospodářství a dozvědět se více o šetrnějším, přirozenějším a zdravějším způsobu života.

Prodejní expozice indických výrobků:
originální oblečení, nabídka knih, MC, CD, koření, vonných tyčinek, apod

Přibližný časový harmonogram k nahlédnutí na www.happyfest.com

Happy Fest tour 2007

Letní turné: Praha- Střelecký ostrov
Plzeň- Mlýnská strouha
PardubiceKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku