ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Hodonín: viděno očima pořadatele

22.05.2007 Švestka Štefan 26844
II. OMČR v Hodoníně v číslech i slovem
Devatenáct souborů, pět porotců, stoosmdesát soutěžících a dvěstěpadesát návštěvníků. To jsou hrubá čísla II. Otevřeného Mistrovství ČR v cloggingu a line-dance. Nemůžeme zapomenout i na dvacet nadšenců z TK Black and White Hodonín, desítku rodičů, dvojici moderátorů, úžasnému technickému zázemí z Pardubic a hlavně a v první řadě sponzorům, bez kterých by se celé Mistrovství nemohlo uskutečnit!

Osmnáctého května 2007 u KD Hodonín začalo být rušno. Začaly se sjíždět soubory z celé České republiky i ze Slovenska. Prošly snímáním otisků prstů, fotografováním a v neposlední řadě i pozvánkou do „hodonínské vinotéky“ . Ubytovaly se, prošly prostorovými zkouškami a buď šly omrknout místní hospůdky, poseděly společně s ostatními kluby, nebo ulehly před náročným dnem do spacích pytlů. V sobotu přijely ostatní soubory.

A v poledne - přesně ve 12.00 hodin bylo celé Mistrovství ve vězeňském duchu zahájeno. Na úvod vystoupili se svým vězeňským show nejmladší členové TK Black and White a potom již začala samotná soutěž. Nejdříve line-dance a potom clogging. Mezi těmito kategoriemi vystoupili ještě pánové z TK B+W se svým show, které vzbudilo takový ohlas, že s ním vystoupili ještě jednou na konci programu a získali za něj (přesto,že nebylo vystoupením soutěžním) cenu poroty!

Celá soutěž skončila v 19.30 hodin vyhlášením vítězů a předáním pohárů a cen. Poháry cloggingovým skupinám (které byly vrcholem celé soutěže), předal starosta města Hodonín – MUDr. Šimeček, pod jehož záštitou se Mistrovství uskutečnilo.

Poté následovalo „posezení s porotou“. Tentokrát se kluby, které měly zájem, sešly „u kulatého stolu“…..shodli jsme se na tom, že je lepší, když všichni uslyší všechno. Je to určitě přínosem i pro ostatní kluby – vyslechnout připomínky poroty i k ostatním choreografiím. Všichni porotci, a konec konců i všichni ostatní, se shodli na tom, že úroveň téměř všech klubů se zvýšila, že porotci měli opravdu těžkou úlohu….rozhodnout, který klub umístit na první příčky. Ať již v solech, duetech, či ve skupinách.

Závěrem stačí jen dodat, že nebýt nadšenců, kteří jsou ochotní veškerý svůj volný čas věnovat nacvičování a tancování, nebýt lidí, kteří překrásný, slunečný, květnový den strávili v kulturním domě a hodnotili jednotlivá vystoupení, nebýt fanoušků, kteří přišli fandit, skandovat a tleskat jednotlivým tanečním skupinám, nebýt sponzorů a obětavých rodičů, nebýt …… prostě je jich hodně…… nikdy by se žádné Mistrovství, žádná soutěž, žádná přehlídka ani žádný countrybál neuskutečnil!

Díky Vám všem!

Snad se za dva roky podaří vše znovu a všichni se v Hodoníně opět sejdeme!

Jitka Trnková, Black and White HodonínKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku