ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.05.2024
Svátek má Jana

Odběr novinek emailem:
Email:PR2007: Festival Pardubická Ryengle 2007 bude bez Irského dne

16.05.2007 Švestka Štefan 34938
obrázek v článku pořadatelé se rozhodli, že letošní ročník bude bez tradičního Irského dne

Irský den přinášel každoročně irské tance výborné kvality

Jen v prvním ročníku se festival obešel bez Irského tance, pak se "národní den", který byl původní myšlenkou nedělní soutěže, změnil ve stálou součást Pardubické Ryengle. Od letošního ročníku se však s touto částí diváci nesetkají.

Divácky atraktivní taneční styl nepřinesl zájem skupin

Diskutované problémy okolo nedělního nasazení irských tanečníků v plném festivalovém dění a nepříliš velký zájem souborů ukončil několikaleté rozhodování. Přes naší snahu vyjít skupinám i jednotlivým vedoucím všemožně vstříc, jsme nedokázali jako pořadatelé skloubit požadavky s možnostmi festivalu. Tradiční součást festivalu se proto v letošním ročníku již neobjeví. Nehledejme za tím chybu skupin či pořadatelů, skutečnosti se nikdo nedobere. V tuto chvíli prostě pořadatelé vyhodnotili své skutečné možnosti,síly a chutě a rozhodli se nevěnovat energii v rámci festivalu Pardubické Ryengle irskému tanci.

Z kalendářů irských tanečních skupin z ČR, SVK a Polska zmizí jediné datum soutěže v České republice

Přestože se soutěže (v posledním ročníku již přehlídky) zúčastnily soubory ze 3 států, nepříliš velký zájem ukončil jedinou irskou taneční soutěž v České republice. Jako pořadatel i jako stále ještě aktivní tanečník vyjadřuji tímto svou lítost, přesto je ekonomické hledisko nezanedbatelné a argumenty některých účastníků jsou jasným signálem k přehodnocení situace.

Neděle nezůstane bez soutěžního tanečního programu

Zvažování co s uvolněným časem dovedlo pořadatele k rozhodnutí, které možná mnohé potěší. Neb se skutečně budeme držet kořenů ze kterých country vychází a rozšíříme naši soutěž o další kategorii v rámci country tanců. O jaké? Sledujte naše stránky. Brzy se dozvíte více.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku