ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:ALTAN - Praha 25.4.2007

10.05.2007 Švestka Štefan 32525
obrázek v článku tak jak viděla návštěvu oslav 10 let irského tance v České republice na stránkách svého blogu členka našeho souboru - Kačka Mirská - http://eurytmie.blog.cz/0705
Na středu 25.4.jsme se včichni moc těšili. Byla to akce na kterou nás jelo z naší taneční skupiny Ryengle 11. Cesta vlakem do Prahy nám celkem utekla. Vysedli jsme na hlavním nádraží a metrem se dali směr Holešov, kde jsme šli pěšky k naší očekávané T-Mobile aréně kde se od 19,30 konala oslava 10.výročí irského tance u nás v ČR. Po dlouhém mačkání jsme byli odbaveni o pití a vpuštěni dovnitř. V hale již bylo občerstvení v plném proudu a za chvíli mělo vše propuknout. Tak se i stalo. Nejdříve hrála irská kapela Shannon, poté přišla řada i na tanečníky. Dokonce jsme se dočkali i výuky jednoduchého irského tanečku a slavnostního zakončení kapely Altan, podle které byl také celý večer nazván.

Původně jsme měli odjíždět vlakem v 23,00 hodin, ale tím nakonec jela jen Ivetka s malou Haničkou a my zbylí jsme podle většiny měli jet vlakem který jel o půlnoci. Naší člence Evče se to moc nelíbilo, ale měli jsem hromadnou jízdenku tak se nedalo nic dělat. Když jsme ale dorazili na nádraží s hrůzou v obličejích jsme zjistili že vlak má více jak hodinové zpoždění. Nezbylo nám tedy nic jiného než čekat na nádraží dokud vlak nepojede. Někdo hrál Bang, někdo spal a jiní se učili, do učící skupiny jsem se řadila i já, protože jsme druhý den psali důležitou písemku a já si spočítala že budu spát okolo dvou hodin, což není moc. Po asi 1,5 hodinovém zpoždění jsme se konečně rozjeli směr Pardubice. Doma jsem se dostala do postele v 03,30 a měla před sebou přesně 2 hodiny spánku na další školní den.

Nakonec jsem to vše přežila bez úhony, ale mrzelo mě, že jsme se kvůli tomu vlaku moc nepohodli a Evča z toho měla doma problémy. Jenže to nikdo nemohl čekat že ČD budou mít takové zpoždění.

Tak to byl další podařený výlet naší taneční skupiny :). Myslím že ale můžu říct, že se nám všem akce líbila a alespoň jsme se poučili pro příště.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka