ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Orientální půvab, smyslnost a krása tentokrát na Moravě

09.05.2007 Švestka Štefan 31906
20. května ve 20:00 BRNO, hala RONDO 22. května ve 22:00 Ostrava, ČEZ Aréna
Již podruhé v České republice vybuchne taneční smršť Night of the Sultans. 70 tanečníků se po velkém úspěchu v Praze vrací do ČR a představí znovu fantastická taneční čísla – břišní tance, mečové tance a bojové scény. Překrásné princezny a urostlí sultáni okouzlují svými tanečními výkony, ve kterých se balet snoubí s moderním tancem a s orientálními prvky, diváky po celém světě. Každé taneční číslo srší vitalitou a vášní, každé představuje samostatný příběh, které pak společně tvoří fantastickou 90 minutovou show.

Producent Marcel Avram říká, že Mezopotámie, území mezi Eufratem a Tigridem , je kolébkou lidstva. Představuje pokladnici pověstí a bájí, z nichž některé jsou staré tisíce let – Sindibád, Legenda o Noemově arše i Legenda o Pandoře a Prométheovi se svými kořeny v řecko – turecké mythologii.

Sága o Pandoře a Prométheovi představuje velkolepý příběh, který je transformován do scénického provedení tak, že divákům bere dech. Soubor během představení vystřídá 500 kostýmů. Obrovskému pódiu dominují hromadné bojové scény, nádherné břišní tanečnice, akrobatická čísla a pyroefekty, u kterých publikum tají dech. Hudba i tanec několikrát mění tempo a spojuje bezpočet tradičních i klasických prvků do jednoho okouzlujícího celku. Na neuvěřitelně působivé a divácky atraktivní show spolupracují špičkoví choreografové a vyškolení tanečníci ze středomořské oblasti, ale i Ruska, Gruzie, Kypru, Řecka, Rumunska, Ingušska a Osetie. Hromadné scény s břisními tanci připomínají Lord of the Dance s originální orientální příchutí. Nejpůsobivější je však podle diváků Černomořský tanec, jehož tempo spolu s neuvěřitelnou precizností tanečníků je světovým unikem.

Představení Night of the Sultans vzniklo v roce 2004 a od té doby slavilo úspěchy po celém světě (namátkou USA, Kanada, Německo, Francie, Izrael či Turecko.)

JV Agentura s.r.o.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku