ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.05.2024
Svátek má Jana

Odběr novinek emailem:
Email:Night of the Sultans

18.04.2007 Švestka Štefan 33685
taneční show ve stylu pohádky Tisíce a jedné noci se vydala dobývat českou zem
Jedinečná taneční show Night of the Sultans přenáší diváky do bájného světa Střední Asie, do říše dávných bohů, do světa pohádek Tisíce a jedné noci. Desítky mladých tanečníků, překrásné princezny a urostlí sultáni okouzlují svými tanečními výkony, ve kterých se balet snoubí s moderním tancem a s orientálními prvky, diváky po celém světě. Každé taneční číslo srší vitalitou a vášní. Jednotlivá taneční čísla pojí v jeden celek Legenda o Pandoře a Prométheovi. Celá tato fantastická show trvá 90 minut.

Země mezi Eufratem a Tigridem je místem, kde se zrodil tanec i hudba. Je to země, která připomíná barvy duhy - voda je zde hluboká, země tvrdá jako kámen, hory sahají až do nebe a pláně se prostírají do nekonečna. Mezopotámie je země bohů. Na scéně se odvíjí příběh Pandořiny skříňky. Lidé se brání bohům, snaží se porazit zlé síly. Podaří se jim osvobodit Prométhea? Potrestají ho bohové? Zvítězí lidstvo nad zlem? V této sáze vystupuje 70ti členný soubor, který během představení vystřídá 500 kostýmů. Obrovskému pódiu dominují hromadné bojové scény, nádherné břišní tanečnice, akrobatická čísla, u kterých publikum tají dech.

Představení Night of the Sultans vzniklo v roce 2004 a od té doby slavilo úspěchy po celém světě (namátkou USA, Kanada, Německo, Francie, Izrael či Turecko). Neotřelá režie spojila hudbu a perfektně synchronizovaný tanec s orientálním stylem vyprávění, kaskádami zářivých barev, jež podtrhují úžasné pyroefekty, do dokonalého dramatického celku. Nenechte si tento jedinečný zážitek ujít!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku