ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 06.12.2023
Svátek má Mikuláš

Odběr novinek emailem:
Email:7. letní škola irských tanců

04.03.2007 Švestka Štefan 26965
18.-24. srpna 2007 v Praze pod záštitou jeho excelence velvyslance Irska v České republice pana Donala Hamilla

Místo konání

Praha, ZŠ Zárubova, 142 00 Praha 4.

Program

Výuka sólového irského tance a irského stepu. To vše bude doplněno v přiměřené míře o ceilí tance ze sbírky „Třicet…“ a večerním tancováním za doprovodu živé hudby. Denně budou 4 hodiny výuky. Výuka pokročilých tanečníků bude pod vedením zahraničních lektorů, začátečníky a mírně pokročilé povedou čeští lektoři.

Výuka irského setdancingu. Předpokládáme výuku některých ucelených tanců, která bude doplněna o výuku některých zajímavých figur z jiných tanců.

Zároveň se bude vyučovat hře na hudební nástroje, které se používají v irské hudbě. Těmito nástrojů budou housle, kytara (irské ladění), irská flétna a bodhrán. Výuka bude realizována ve třech hodinách denně ve skupince 5 – 9 účastníků pod vedením česko-slovenských lektorů. Základním požadavkem na účastníka je vlastnění příslušného nástroje.

Taneční lektoři

Lisa Delaney – Galal TCRG, ADCRG – Anglie, Corinne Delaney – Anglie, Stehen Scariff – Irsko – povedou taneční lekce pokročilých tanečníků; Tereza Bernardová, Marie Dernovšková, Kristina Roztočilová – povedou lekce začátečníků a mírně pokročilých.

Lisa Delaney – Galal TCRG, ADCRG – je nejen kvalifikovaným učitelem irských tanců, ale má dokonce kvalifikaci rozhodčí pod Am Coimisiun Le Rinci Gaelacha. V minulosti soutěžila na North American a World Championships jako sólista i jako člen týmové formace. V roce 2000 otevřela v Londýně Delaney Academy of Irish Dance, která každým rokem získává v oblasti tanečních soutěží významnější pozici. Podílela se jako choreograf některých částí taneční show Fire of Dance a se svojí školou vystupuje při různých příležitostech v UK, Kanadě a Evropě. V minulosti učila irskému tanci také v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Kanadě. V současné době ještě učí ve Varšavě.

Corinne Delaney – je instruktorem v Delaney Academy of Irish Dance. Zúčastnila se a vyhrála v mnoha soutěžích a na šampionátech (včetně World Championships). Tancovala v show Fire Of the Dance, Spirit Of Ireland v průběhu vystoupení na Tchaiwanu, ve Francii a v Irsku. Na festivalu v Edingurgu ve Skotsku vystupovala v show Stormforce. Pravidelně vystupuje s Keith Waithes a Macusi Players a s duem Michel Sikiotakis a Robin Bullock ve Francii.

Stehen Scariff – s irským tancem začal v O´Flaherty Academy of Irish Dance v městě Galway. Jeho přirozený pohybový talent a taneční umění mu zajistilo mnoho vítězství na šampionátech a soutěžích. V roce 1998 se stal tanečníkem show Lord of The dance a v průběhu působení se vypracoval z řadového tanečníka do jedné z hlavních tanečních rolí. Současně působil i v show Dancing on Dangerous Ground. V roce 20023 opustil show LOTD a v Budapešti se podílel na choreografii show Invasion, která byla v Maďarsku velmi úspěšná. V roce 2003 si založil ve Vídni vlastní taneční školu s tím, že zároveň vyučuje v Grazu, Bratislavě a Brně. Pro své vyučovací schopnosti a choreografický talent se brzy stal vyhledávaným hostem řady seminářů a workshopů po celém světě. Od roku 2005 spolupracuje s Ann Gallagher v Sean Talamh School v Bergen Op Zoom v Holandsku.

Tereza Bernardová – před svým vstupem na irskou taneční scénu se věnovala výrazovému tanci a klasickému stepu. Irskému tanci se věnuje od roku 1998 v Rinceoirí a v letech 2001 – 2005 s roční přestávkou zastávala funkci umělecké vedoucí Rinceoirí. V irských tancích se zdokonalovala pod vedením tanečních lektorů Mary Sweeney TCRG, Anna-Marie Cunningham TCRG, Sean Kilkenny TCRG, při svých návštěvách Willie Clancy Summer School v irském Miltown Malbay navštěvovala lekce Micka Mulkerrina a Margaret Wray. V nedávné době při svém pobytu v Londýně se zdokonalovala pod vedením Lisy Delaney. Předloni se zúčastnila světového šampionátu v irském Ennisu, v letošním roce soutěžila na All-Ireland Championships v irském Killarney. Při soutěžích v kontinentální Evropě tradičně obsazuje přední místa. Příležitostně vyučuje irský tanec v Německu a v České republice.

Marie Dernovšková – je v současné době uměleckou vedoucí Rinceoirí. Irskému tanci se věnuje od roku 1998. Je aktivní účastnicí všech letních škol Rinceoirí a v poslední době zde působí jako taneční lektor. Vedle Rinceoirí se podílí i na výuce v rámci Rinceoirí Irish Dance Academy. V irském tanci se zdokonalovala pod vedením Mary Sweeney TCRG, Anna-Marie Cunningham TCRG, Sean Kilkenny TCRG, Shane McAvinchey. Zúčastnila se i seminářů se Stepheneme Scariffem a Lisou Delaney.

Kristina Roztočilová – je členkou taneční skupiny Rinceoirí a působí jako taneční lektor v rámci Rinceoirí Irish Dance Academy. V irském tanci se zdokonalovala pod vedením Mary Sweeney TCRG, Anna-Marie Cunningham TCRG, Sean Kilkenny TCRG, Shane McAvinchey, Stehen Scariff and Lisa a Corinne Delaney TCRG, ADCRG

Joe a Janet O´Hara - manželský pár z Anglie, který se věnuje irským setovým tancům, jejich presentaci a výuce. V Praze na pozvání Rinceoirí vedli v roce 2003 a 2004 semináře. Joe má excelentní webové stránky s popisem dostupných setových tanců (viz odkazy) s důrazem na jejich autentičnost.

Ubytování

V tělocvičně školy, případně ve třídách ve vlastních lůžkovinách za cenu 40,- Kč/noc. V případě zájmu je možno zajistit ubytování ve stanu v kempu, případně v hotelu (vše v blízkém okolí místa konání). Požadavek na jiné ubytování než v tělocvičně je třeba objednat.

Stravování

Z vlastních zdrojů, v místě konání bude možno si připravit teplý nápoj (samovarná konvice, vařič). V okolí je několik supermarketů a restaurace .

Cena

Taneční lekce: s ohledem na zahraniční lektory a bohatý výukový a doprovodný program je stanovena pro pokročilejší tanečníky (ti, kteří budou navštěvovat lekce zahraničních lektorů) ve výši 3.000,- Kč, pro úplné začátečníky je cena 1.800,- Kč . Stejná cena platí i pro lekce setových tanců. V této ceně je obsaženo cca 22 hodin tanečního výukového programu a taneční večery s živou i reprodukovanou hudbou, doprovodné programy (promítání videonahrávek, seminář), návštěva plaveckého bazénu a pitná voda (chlazená).

Hudební lekce: výuka se bude konat 6 dní v týdnu po třech hodinách. Cena tohoto programu je 2.000,- Kč.

Informace převzaty z inernetové stránky www.rinceoiri.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku