ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.07.2024
Svátek má Kristýna

Odběr novinek emailem:
Email:OMČR Jablonec: očima organizátora po akci

20.11.2006 Švestka Štefan 35166
Honza Chlad nás seznamuje s děním dětského mistráku o tomto víkendu v Jablonci nad Nisou
Ahoj, tak nám proběhlo Mistrovství ČR v country tancích v Jablonci nad Nisou a za pořadatele bych chtěl napsat pár řádků.

Vše začalo ve čtvrtek 16.11. odpoledne příjezdem a registrací všech přihlášených souborů. Ještě během večera začaly prostorové zkoušky, které pak pokračovaly i celé páteční dopoledne.
Některé soubory využily páteční dopolední přestávky a šly si zaplavat do jabloneckého bazénu, ostatní sledovaly prostorové zkoušky v Městské hale.
Po výborném obědě, který se trochu protáhl, a po malém zpoždění příjezdu poroty se konečně mohlo začít.
Všechny soutěžící i diváky přivítal skvělý moderátor David „Medvěd“ Dvořák. Po slavnostním nástupu všech souborů a představení poroty vystoupil kouzelník Aleš Březina, který vyčaroval oheň – symbol mistrovství ČR. Kouzelník se všem moc se líbil, hlavně předsedovi poroty. Po slavnostním zahájení začala samotná soutěž.
V pátek soutěžily mladší děti a diváci viděli vystoupení v kategoriích Country, Show a Line dance. Všechny kategorie byly během pátku i finálové, takže porota jednotlivá vystoupení rovnou i známkovala.V přestávkách vystoupila moderní gymnastka Alička Koucká. Vyhlášení výsledků proběhlo hned po ukončení soutěže a všem vítězům zahrál ,,na živo“ na svou trumpetu tanečník ze skupiny Country Road slavnostní fanfáru. Za to mu od pořadatelů patří veliké dík.
Pak už se všichni přesunuly zpět do školy. Po večeři zde na ty nejmenší čekalo překvapení v podobě divadélka a pro ty starší pak byla připravena diskotéka.
Spát se šlo opravdu pozdě, protože „mistři“ v kategorii mladších si ten večer opravdu užívali. Sobotní ráno začalo snídaní a pak začal opět nabytý program v městské hale. Celý program začal exhibicí mistrů ČR z předchozího dne a ty naladili diváky na tu správnou notu. O první místa bojovali účastníci kategorie starších.
Všechna sobotní vystoupení byla finálová, a tak porota opět po každé kategorii udělovala známky. V přestávkách diváci shlédli vystoupení 2 párů z tanečního studia Top Dance z Jablonce. Tato vystoupení byla skvělým zpestřením a ukázkou jiného tanečního směru. Oběd v Městské hale završil dopolední soutěžení. Po krátké přestávce se opět všichni účastníci sešli na slavnostním nástupu, kde všechny soubory dostaly dárek na památku konání OMČR v Jablonci n.N., následovalo slavnostní vyhlášení nových mistrů ČR, kde hlavní ceny předával místostarosta Jablonce n.N. a nakonec přišel i kouzelník, který společně s presidentem CCCDCA zhasl oheň, který byl symbolem celého letošního mistrovství. Na úplný závěr se vítězové s diváky rozloučili taneční exhibicí.
Doufám, že se všem letošní OMČR líbilo a že všichni budou vzpomínat na krásné prožité chvilky v Jablonci nad Nisou.

Velké poděkování patří porotě, moderátorovi a dalším co měli s celou akcí spoustu práce.

Za pořadatele.
HonzaKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka