ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2021
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Pražské kolo Stodoly

15.06.2000 Švestka Štefan 17985
jak dopadlo?
Slovy dvanáct souborů našlo cestu do úvodního pražského kola Stodoly. Abecední výčet skupin je následující:

Caramella
Cloggingová Fantazie
Country Hell
Crash Dance
Crock 14
Dvorana
Kaskáda
Kolaloka
Nové Rio
Rebels Club
Rinceoirí
Silver Gem


Předsedou poroty se stal Ivan Bartůněk z Quadrilly Brno a dalšími členy byli nominováni prof. Bonušová (sestra Jasana Bonuše), prof. Vašáková (zde až na jméno žádné rodinné svazky na Jeffa Vašáka), Táborská (TCS Ryengle), Janov (Country Roads) a další dva členové poroty.

Celkem tedy sedmičlenná porota měla za úkol rozhodnout o vítězích i postupujících do semifinále ve třech kategoriích - country tance, clogging a příbuzné taneční styly. Největší nápor čekal porotu hned v úvodní kategorii klasických country tanců. Primát v této kategorii získala skupina Caramella se svojí choreografií Polka. Na druhém místě se umístila skupina Dvorana s tancem z appalačských hor. Třetí místo přisoudila porota skupině Crock 14 za jejich Medleys.

V již méně obsazené kategorii Clogging na vítězství dosáhla opět skupina Caramella, které zdatně sekundovala svým druhým místem skupina Crock 14 a na třetím místě se ukázala se svou novou skupinou Kaskáda Terezka Bachová.

V druhé nejpočetnější skupině - Příbuzné taneční styly - byl k vidění vítěz s mexikem La Negra - Dvorana. Na druhém místě se umístila děvčata ze skupiny Country Hell s Kankánem a třetí místo zbylo opět na Terezku Bachovou a Kaskádu s tancem na motivy Lord of Dance.

Máme za sebou fakta, ale co přinesl večer? O úvodní slovo se postarala svým proslovem, který šel od srdce, Jitka Bonušová a Jeff Vašák. Mezi jednotlivými tanci v jedné kategorii se dělala dvou až tříminutová pauza k osobnímu poznamenání výsledků porotců, která byla překlenuta Jitčiným úvodem dalších souborů a jejich choreografií. Porota mezi jednotlivými koly měla dvacetiminutou pauzu, během které se dávaly výsledky na arch k výpočtu výsledků v dané kategorii. Během pauzy se na tanečním parketě tancovalo za callerování Jitky a Jeffa. Po soutěži se předávaly pamětní listy a diplomy vítězům.

Po taneční stránce byly vidět rozdíly ve výkonnosti jednotlivých souborů. V kategorii country tance byla zajímavá Polka skupiny Caramella, Crash Dance a jejich Line dance (lehce poupravený od předvedení na Pardubické Ryengli), Crock 14 předvedl svoji stabilní, velmi solidní úroveň.

V kategorii Clogging se nepředstavil soubor Dvorana, který měl zdravotní problémy a tudíž cloggingovou choreografii nestačil připravit. Bez účasti tohoto souboru se předvedl ve své tradiční formě soubor Caramella. Velmi se líbil výkon skupiny Crock 14 a velkým příslibem do budoucnosti je skupina Kaskáda Terezky Bachové, která produkuje vystoupení v irském stepu. Cloggingová fantazie představila zajímavé pojetí cloggingu ve stylu "roztleskávaček". Mladá děvčata si však na svoji šanci budou muset počkat, ale naznačené možnosti jsou velmi zajímavé a určitě kráčejí správnou cestou.

Největší různorodost předvedly soubory v kategorii Příbuzné taneční styly, kde bylo vidět mexiko, kankán, irský step, skotsko a klasické irsko, ale i show v podaní Caramelly. Svoje dominantní postavení na poli mexika potvrdila svým výkonem Dvorana. Jako velmi zdařilé bych ocenil vystoupení Kankán od Country Hellu. Jednou z věcí, kterou se děvčata prosadila byla určitě choreografická pestrost prvků a velmi dobré slyšení muziky. Irský step v provedení Terezky Bachové a Kaskády nepostrádal pestrost tanečních kroků. Skotsku od Kolaloky ublížila kvalita nahrávky, která je automaticky posunula dozadu startovního pole. Měli však velmi hezké oblečení, které chtělo podpořit složitějšími tanečními prvky. Klasické irsko předvedla skupina Rinceoirí, která však neukázala použití tance v prostoru, takže výkon tanečníků nebyl pouze v základních útvarech ničím umocněn. Ze sedadel zvedl diváky poslední kus skupiny Caramella, která svoji show na skladbu od skupiny Rednex opepřila ruským Mrazíkem. Pro diváky jistě zajímavé vystoupení však u poroty nestačil na medailové pozice. Přesto si spravili chuť vítězstvím Zvlášťní ceny, kterou udělovali svými hlasy diváci na Barče.

Úvodní kolo Stodoly tedy nezklamalo pestrostí tanečních stylů. Odstartováním tohoto kola se začal odvíjet seriál krajských kol, která končí začátkem listopadu. V té chvíli již budou známa jména postupujících souborů, které budou mít čas do začátku prosince, kdy týden po festivalu Pardubická Ryengle 2000 (kde bude mít řada souborů poslední generálku) bude semifinále a tentýž den finále úvodního ročníku Stodoly. Během krajských kol se můžete spolehnout, že informace o průběhu a jména postupujících se dozvíte na našich stránkách.

Jména postupujících Z Barči ze dne 14. června 2000 jsou:
Caramella
Country Hell
Crock 14
Dvorana
a Kaskáda

Jako náhradníci byly vybrány v uvedeném pořadí následující skupiny: Cloggingová Fantazie, Crash Dance, RinceoiríKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku