ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:VICHRY – LEWRON ORCHESTRA

19.10.2006 Švestka Štefan 37877
mezinárodní multimediální koncertní show jen třikrát v České republice 31.10.2006 – 1.11.2006 – 2.11.2006 vždy od 19:00 PRAHA – Kongresové centrum – Velký sál
Vichry to je pověst, která využívá motivy českých, slovenských a polských legend. Je vyprávěna fiktivním jazykem, který čerpá inspiraci v představách o pradávných slovanských jazycích a oznamuje jednoduché, ale důležité poslání: Češi, Poláci a Slováci jsou tři národy, které mají společné kořeny na slovanské zemi, společné prameny, o nichž je třeba mluvit, aby nevyschly spolu se vzpomínkou na ně.

Dnes, v době, kdy je mnohem snazší vidět rozdíly než to, co je společné, „Vichry hovoří o jednotě, o společných začátcích Čechů, Poláků a Slováků, a krásným způsobem přivolávají legendy, které kdysi byly největším kulturním bohatstvím této země.

Úkolem jazyka vyprávění, který je stylizován do archaické podoby, není pouze předávat obsah, ale především vykreslit a obnovit v představivosti dnešního diváka zastřený svět pohanských rituálů, slavnosti pálení ohňů a pouštění po vodě věnců o letním slunovratu, svět rusalek, šotků, zlých vědem, bůžků a čárů. Je to doba silných emocí, vášně, lásky, boje a krutosti bez špetky slitování. Je to čas, ve kterém život a smrt jsou spolu nerozdělitelně spjaty, a bůh má své vášně i fantazií. Beskyd – bájný slovanský bůh – je personifikován jako bezprostřední, všemohoucí a trochu znuděný stařec, který se snaží uchránit své vlastní náboženství před zapomenutím.

Tanec a pohyb jsou metafyzickým jazykem „Vichrů“. Každé gesto a každá taneční kreace čerpají inspiraci z archetypů a symbolů lidstva. Odnášejí nás do kolébky světa, na začátek pradějin, do doby kdy gesto odsuzovalo k smrti nebo svolávalo do války, tanec dokázal přivolávat déšť a nemoc a vypudit zlé duchy a pohledem bylo možno učarovat i uhranout.

Hudba „Vichrů“ je současná a obrazná, zahrnuje v sobě celou majestátnost a magií pravěkých časů. Otevírá slovu a tanci prostor nedostupný pro žádné jiné představení tohoto druhu: odnáší nás do světa, jehož existenci nikdo z nás dosud netušil, do nekonečných slovanských pralesů a do jejich chrámů, ke společným kořenům Polska, Slovenska i Čech.

* ČESKO - POLSKO - SLOVENSKÝ PROJEKT ZÍSKAL ZÁŠTITU PRIMÁTORA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY MUDr.PAVLA BÉMA A JE PODPOŘEN GRANTEM EVROPSKÉ UNIE KULTURA 2000
* ŠPIČKOVÉ SVĚTELNÉ EFEKTY A FILMOVÉ ANIMACE
* ATYPICKÉ ROCKOVÉ PÓDIUM
* VELKOPLOŠNÁ PROMÍTACÍ PLÁTNA
* V PŘEDSTAVENÍ BUDE POUŽITO NA 200 KOSTÝMŮ
* VÍCE NEŽ 100 ÚČINKUJÍCÍCH
* CD S NAHRÁVKOU SKLADEB VYDÁVÁ UNIVERSAL MUSIC
* ČESKÁ TELEVIZE JEDINEČNOU ATMOSFÉRU TÉTO SHOW OCENÍ NATOČENÍM ZÁZNAMU, KTERÝM DIVÁKY POTĚŠÍ NA VÁNOCE

více informací na www.lewronorchestra.cz

vstupenky v prodeji v síti Ticket- ART a Ticket PRO http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=predstaveni&id=2622&auth=8f7a98253bd36aaa70e602e017c24068

a na pokladně Divadla Kalich, Jungmannova 9, Praha 1 - tel.: 296 245 311

vřele Vás zvu na tuto vyjmečnou akci
s pozdravy
Ondřej Vohnický
marketingový specialista
Intermarketing s.r.o.
Divadlo Kalich
Jungmannova 9
110 00, Praha 1
tel.: 296 245 304
fax.: 296 245 308
mob 737 829 283
www.intermarketing.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku