ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Irský den: odpočet je téměř u konce

19.09.2006 Švestka Štefan 32222
obrázek v článku pořadatelé mají připravenou variantu bez Irského dne
Jedenáct dnů před koncem možnosti se přihlásit na soutěž s irským tancem na festivalu Pardubická Ryengle se nad touto jedinou soutěží v České republice opět stahují mračna.

Protože zatím nedržíme kromě příslibu tanečních skupin v ruce žádnou přihlášku, uvažujeme o změně programu a vypuštění tohoto bodu z našeho festivalu. Nikdo neví, zda se podaří tento bod pro další ročníky festivalu udržet.

Přestože se podařilo opět sehnat skvělý prostor pardubického Ideonu a zajistit tanečníkům skvělé podmínky v rámci našeho festivalu, tak se přihlášky opět zdržely. Co za to může?

1. změna termínu přihlášení - pořadatelům po minulých ročnících došla trpělivost a zkrátili termín pro přihlášení irským tanečním souborům, aby případně mohli reagovat změnou programu. Dosavadní průběh jim dává za pravdu.

2. termín soutěže zůstal v neděli - přestože se uvažovalo o změně temínu, tak jsme se pro letošní ročník rozhodli tento termín zachovat a v případě, že se nám podaří prolomit hradbu kolem irských tanečních skupin, tak pro příští ročník termín přesunout.

3. některé taneční skupiny taktizují a chtějí se přihlásit na poslední chvíli - Setkal jsem se s tím, že cituji: "pravidla nám umožňují se přihlásit 30. září, tak i z taktických důvodů se přihlásíme tehdy". Ano, souhlasím, pravidla to umožňují, ale zdá se mi trochu nepravděpodobné, že taktizování mi umožní dostat se v soutěži k lepším umístěním.

Ovšem pořadatelům z tohoto taktizování šedivějí vlasy a dávají do kupy program místo Irského dne. Velmi by nás těšila diskuze na téma: jeli bychom na festival do Pardubic, ale chybí mi .... Věřte, že vše se v rámci možností dá řešit, ale ticho po pěšině a otevření problémů jen v době krátce před festivalem a po něm není řešení. Jako pořadatelé jsme ochotni naslouchat Vašim názorům a případně přizpůsobit festivalové dění více pro irské taneční skupiny. Ovšem musíme vidět i příznivý dopad odražený v přihláškách a zájmem o festival.

Věříme, že ve zbylém čase se nalezne dostatečný počet přihlášených na Irský den a to v takovém počtu, že se o Irský den nebudeme muset strachovat nejen letos, ale i v příštích letech. Irský den na festivale Pardubická Ryengle je totiž stále jedinečnou možností konfrontovat Vaše irské taneční dovednosti na kvalitně organizované soutěži, která má ve své porotě jedinečné osobnosti slovenské, české i irské taneční scény.

FAKTA

datum konečné pro přihlášení irských tanečních skupin: 30. září 2006
datum konání soutěže: 3. prosince 2006
místo konání: IDEON Pardubice
porota: Tereza Bachová (ČR), Mišo Köver (SVK), Lisa Delaney (IRL), Magda Machovičová (SVK) a další...Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka