ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Pardubická Ryengle 2020
Začátek 28.11.2020, 17:00  
Konec 29.11.2020, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 10.07.2020
Svátek má Libuše/Amálie

Odběr novinek emailem:
Email:La QUADRILLA připravuje oslavy svých dvacetin

11.09.2006 Chvojková Bára 6862
obrázek v článku Letos na podzim oslaví brněnský soubor La Quadrilla již 20 let svého aktivního působení na amatérské taneční scéně.
Dle získaných informací připravují k této příležitosti v Brně na začátek prosince dvě mimořádná taneční představení, která se mají uskutečnit v Divadle Bolka Polívky. Určitě se tak můžeme těšit na nevšední tanečně divadelní večer.

Taneční soubor La Quadrilla patří k nejdéle působícím souborům v Čechách a na Slovensku. Od svého založení (roku 1986) se vypracoval mezi absolutní špičku, což vedle řady jiných ocenění dokazuje i několikeré vítězství na Pardubické Ryengli, či absolutní vítězství na Stodole 2004. Soubor má, ale mnohem širší záběr. Do povědomí diváků se dostal i díky svým originálním choreografiím irských tanců (např. Rebel na PR2001), žhavého Španělska, tradičně oblíbeného Skotska či moderního couple a line dancingu. Jeho tradiční country choreografie jsou zase synonymem pro westernovou klasiku.

A koho si za tím vším vedle tanečníků představit? Zejména neúnavného propagátora country a skotských tanců Ivana Bartůňka, mladou krev Pavla Lhotského (Španělsko, Line a Couple Dance) a vždy hnací motor – skvěle se doplňující dvojici Kamila Majdu a Aničku Aujezkou (Irsko, step a výrazový tanec).Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku