ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:PR 2006: Další velikán na festivale!

04.09.2006 Švestka Štefan 42733
Pardubická Ryengle přináší další skupinu, kterou uvidíte v rámci našeho festivalu - skupinu Bran!
V nedělním programu uvidíte jednoho z dalších milých hostů letošního sedmého ročníku festivalu - skupinu Bran. Její melodie jsou tím nejvhodnějším, co Vám můžeme letos na festivale na Irském dnu můžeme nabídnout. Nevěříte? To musíte slyšet!

Skupina Bran vznikla v Praze ještě před koncem minulého století díky náhodnému setkání bretonských, českých, irských a australských hudebníků. Ve stejném roce také započaly přípravy prvního alba. Dnes má Bran sedm členů a za sebou již čtyři alba a téměř 300 koncertů nejen v Bretani a v ostatních částech Francie, ale i v Německu, v České republice, v Polsku a na Slovensku... .

"Bran" znamená v bretonštině "havran". A jestliže je havran v keltských legendách poslem zpráv, do Prahy přináší tento posel bretonskou hudbu. a do Bretaně východní vítr..

Kroky skupiny sledují bretonskou tradici, o niž se Bran snaží podělit v bretonštině, francouzštině a angličtině. Tento havran, unášený proudy druidského Awenu, nezná hranic, a tak hledá inspiraci napříč zeměmi a moři...Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka