ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 24.10.2020
Svátek má Nina

Odběr novinek emailem:
Email:Stodola před finále

16.05.2006 Vašák Jiří 24400
co můžete na finále očekávat?
Cítím "morální" povinnost a hlavně chuť, poděkovat již nyní, alespoň tímto způsobem, všem Krajánkům letošních Stodol. Máme za sebou první, nejdůležitější část. Kdyby skupiny nereagovaly na pozvánky do krajských kol, Stodola by se neuskutečnila. Ale ono nestačí dnes "jenom" rozeslat pozvánky, je nutno zatelefonovat, často i několikrát a sám osobně mluvit s vedoucími skupin a zjišťovat situaci a důvody proč nemohou přijet či naopak mohou přijet, ale pozvánka se někde zatoulala, či vedoucí již není vedoucí a pozvánku nepředal, atd, atd.

Vždycky (počtvrté) když se v září rozmýšlím, zda do tohoto podniku "vtáhnu" ještě další lidi kromě mne a Karla Čecha, tak hlavně přemýšlím, jestli to má smysl. Jestli to stojí za to. Letos jsem byl hodně na vážkách. Jako jistý ukazatel mi slouží vztah vlastních oveček z Caramelly k tomu kterému určitému ročníku Stodoly... letos to jednoznačně zamítli. Ve stejném rozpoložení byli i pravidelní účastnící z Crocku 14. Vztah Dvorany ke Stodole je bohužel setrvalý a negativní. Kolaloka řeší programové i generační problémy. Crash dance je už někde jinde. Coutryhell nereagoval. Říkal jsem si " uděláme vůbec pražskou Stodolu?" A za hranicemi Prahy?

Ryengle už kromě irské sekce, cloggingu a PR nefungují a Honza Chlad z Jablonce hlásil, že ani Star West Trutnov na "jeho" Stodolu do Jablonce nepřijede... Ivan Bartůněk hlásil malý zájem na jižní Moravě a rovněž negativní stanovisko členů Quadrilly k letošní účasti na Stodole. A tak když jsem po mnohatýdenní práci na sepisování různých grantů, vyplňování vzájemně propojených rozpočtových kolonek, vymýšlení zdůvodnění v čem je Stodola přínosem a proč by ji měl být poskytnut grant ( a kopírování, ověřování právní subjektivity, živnostenského rejstříku, placení poplatků za to, že se komise na předložený projekt podívá - v Praze to dělalo 2.000.-kč !! ) zjistil, že žádný grant nedostaneme (kromě 20.000.- na pozvánky a propagaci od Městské části Prahy 10) měl jsem chuť celou Stodolu odpískat.

Ještě jsem doufal ve Visegradský kulturní fond a kontaktoval polskou Strefu Country a slovenskou Petronellu, protože účast alespoň dvou zahraničních partnerů byla základní podmínkou požadavku na grant. Překládání do angličtiny, převádění eura tam a zpátky v rozpočtových kolonkách, zvací dopisy, potvrzovací dopisy, telefonování do Varšavy, faxy, maily a nakonec nic, nic, nic....

Byl jsem rád, že alespoň Praha 10 podpořila Stodolu ale bohužel vzhledem k finanční situaci jsem peníze potřeboval spíše na nájem sálu, zvukaře, zaplacení cestovného pro porotu, příspěvek na krajská kola nebo keramické Stodoly, než na pozvánky a propagaci......ale změna účelu už nebyla možná.

Ale pak mi začali Krajánci hlásit, že se soubory hlásí. V Praze 7 souborů, Písek 8 souborů (+3 se přijely alespoň podívat) , Ostrava 5 souborů, Jablonec 4 soubory, jen Brno zůstalo za minulými roky a přijely "jen" čtyři soubory.

Celkem 28 souborů se zapojilo do letošní Stodoly. Vybrali jsme dvacet nejlepších. A ti přijedou 27.5. na Barču na finále.
Přijeďte se podívat taky!!

Znovu upozorňuji, že chci ze všech sil přemoci lenost a apatii po hektickém sobotním finále a skutečně zorganizovat dopolední Kulatý stůl pro vedoucí všech souborů, i těch co na Stodole nevystoupí, ale mají zájem a chuť něco slyšet či říct k tomu, co se kolem nás děje. takže si prosím poznamenejte 28.5. 10.00 ráno, zasedačka ve škole vedle Barči!!

Ahoj na finále

JeffKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku