ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 04.10.2023
Svátek má František

Odběr novinek emailem:
Email:Pražská a středočeská Stodola: Rock me, babe!

20.04.2006 Švestka Štefan 37282
rocková choreografie, v podání Calipsa jako jediný zástupce desetiminutového pásma v pražském a středočeském kole Stodoly, postupuje!
V Praze 19. dubna byly k vidění všechny čtyři kategorie povolené v letošní Stodole 2006. O postup se na parketu v KD Barikádníků bojovalo mezi sedmi tanečními celky.

Při absenci celků jako je Dvorana, Caramella, Crock 14 a další ikony country tanečního nebe se v pražské Stodole sešlo nakonec pět celků: Cloggingová Fantazie, Calipso, Tornádo, Gejzír a Překlep.

Ve středočeské byla účast o poznání slabší a dva celky hájily jméno country v tomto složení: Klobouček Nové Strašecí a Country Live Mladá Boleslav.

Každý soubor měl možnost do tří ze čtyř kategorií nasadit po dvou tancích a proto se sešel poměrně slušný počet choreografií.

V kategorii country to bylo celkem 6 choreografií. Snad nejúspěšnější tanec Children waltz z města automobilů, získal vítězné ostruhy nejen na OMČR a na Pardubické Ryengli, ale taktéž na Stodole. Druhé místo zůstává v Praze díky Gejzíru. Nápaditá choregrafie ověnčená vavřínem se jmenuje Devítka. Třetí místo si pro sebe opět vybojovaly děvčata z Country Live - Moonshine.

V Country show se šesti choregrafii zaujala porotu nejvíce správná parta z Country Live Mladá Boleslav s choreografií Správný holky. Druhé místo si získala obměněná sestava Tornádo Praha a jejich Šou dva tři, stejně jako třetí místo tentokrát s choreografií Lážo plážo.

Ve stepové kategorii - clogging - proměnila svou účast v jasné vítězství skupina Cloggingová Fantazie. Místo druhé bralo Tornádo posílené o sourozence Kudláčkovi, kteří změnili dres a tentokrát pod vlajkou Tornáda dosáhli na druhou pozici s All star. Country Live se nenechal zahanbit ani v této kategorii a třetí místo patří jejich Cripple Creeku.

Poslední dvě kategorie - Příbuzné styly a Pásmo měly pouze jednoho zástupce a proto se vítězové nevyhlašovali.

Nejdříve Gejzír vystoupil se svým mexikem v příbuzných stylech a pak se již blížilo očekávané vystoupení Calipsa, které vsadilo vše na jedinou kartu - na desetiminutové pásmo s názvem Simply the dance. Vedle dvou tanců, které odborná veřejnost zná z posledního festivalu Pardubická Ryengle - zde soubor opravdu vsadil na jistotu již vytvořených a osvědčených tanců - přišla novinka, která se dostala i do názvu tohoto článku. Calipso stále hledá nové a nové možnosti využití line dance - jistě si pamatujeme jejich podání na Čechomory a tento druhý počin, druhé podání, se dostalo do úplného protipólu - rockové kočky s jedním kocourem. Zajímavé číslo, které bude jistě zpestřením finálového klání, získalo potlesk středeční večera na Barče.

Jak jejich novinka v countryových vodách uspěje na finálovém večeru si ještě měsíc počkáme, ale už teď víme, kdo je z rozhodnutí poroty ve složení Bachová Terka, Petáková Eva, Jeff Vašák, Mikulenková Milada a Švestka Štefan doprovodí. Je to Clogginggová Fantazie, Tornádo, Překlep, Gejzír a v neposlední řadě taktéž Country Live.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka