ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 17.06.2024
Svátek má Adolf

Odběr novinek emailem:
Email:Severovýchodní Stodola hlásí postupující!

09.04.2006 Švestka Štefan 47694
Za bleskurychlou zprávu skrze email děkujeme Honzu Chladovi z pořádajícího soboru Countryon
Ahoj,
Tak nám skončilo soutěžní klání v krajském kole Stodoly 2006.
Celý večer proběhl v krásném a přátelském duchu a všichni jsme z toho měli velkou radost. Celkem přijeli a soutěže se zúčastnili 4 soubory. Všem patří dík, že si i v této uspěchané době našli cestu k nám do Jablonce a měli chuť si zasoutěžit. K vidění bylo opravdu všechno. Od klasického country přes clogging až k příbuzným stylům. Takže bylo k vidění skotsko i připravené pásmo. Divácky slušně zaplněný sál dával najevo podporu všem tanečníkům a k celé té nádherné zábavě přispěla i kapela Volupsije. Tímto jim též patří velké dík, protože i oni bavili diváky a tanečníky.
Tříčlenná porota sestavená ze Štefana Švestky, Moniky Šitavancové a Jitky Paldusové určili tři postupující do finále. Jsou to Devil‘s Dream (Liberec), Kicks (Rychnov nad Kněžnou), Countryon (Jablonec nad Nisou). Všem přejeme ať se jim podaří jejich vystoupení v Praze a zadaří se jim jejich vystoupení.

Zprávy z médií:
Na Evropě 2 – informace v regionálním kulturním tipu kam o víkendu.
Rádio Contact Liberec – rozhovor, mediální pozvánka.
Televize RTM – rozhovor vysílaný v průběhu celého týdne před akcí, natočení šotu přímo z akce.
Deník Jablonecka – článek v novinách poskytnut rozhovor před akcí i na akci. Rozhovor po akci a vytisknutí článku v pondělním vydání.

Citace z novin:

Countryon sází na mládež
Ve Smržovce dnes bojují o postup do finále Stodoly 2006.

Lenka Střihavková
Smržovka – Čtveřice soutěžících skupin ze sebe vydá dnes večer na Parkhotelu ve Smržovce maximum. Celky předvedou šest choreografií a hodlají zvednout diváky ze židlí. Domácí Countryon a liberecký Devil‘s Dream startují ve dvou kategoriích, z Rychnova nad Kněžnou přijel o postup do finále bojovat Kicks a z Litvínova Country Shock.
„Sázíme na naše mladé naděje,“ prozradil Jan Chlad z Countryonu. Hvězdičky se totiž v listopadu staly mistry republiky v country tancích, věkově přesáhli tanečníci patnáct let a mohou startovat také na Stodole. Vedle nich i ostřílení „harcovníci“ z Countryonu počítají se slušným bodovým ziskem od tříčlenné poroty. Při minulém třetím ročníku v roce 2004 se do pražského finále probojovali společně se Star West a Ryengle. „Konkurenci sledujeme a všichni udělali za dva roky obrovský kus práce,“ uvedl Chlad. Podle něj se budou mít diváci rozhodně na co dívat. Většina kolektivů vystoupení zmodernizovala a vytvořila zajímavou choreografii.
Regionální kolo, které si klade za cíl dát prostor všem skupinám k poměření sil, i tentokrát koncipovali jablonečtí organizátoři jako velký netradiční country bál, který začíná ve 20 hodin. Hudebního slova se ujme skupina Volupsije, jež má podle Jana Chlada nového výborného houslistu. Soutěžní choreografie rozdělené do tří kategorií (klasické country tance, clogging a příbuzné styly) diváci uvidí od 21 hodin vždy v každou celou hodinu.
Jablonecký Countryon má za sebou dvacet let činnosti, ale hlavní rozkvět zaznamenal v devadesátých letech. Od původního tance s nápovědou se přes čtverylku propracoval až k americkému stepu. Tanci se věnují tři desítky lidí, přičemž polovina soutěží.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku