ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Rozhovor s Jeffem o Stodole 2006

29.03.2006 Švestka Štefan 51161
bleskový emailový rozhovor
1. V čem se Stodola 2006 liší od svých předchozích ročníků?

a/ rozšířením Soutěžního řádu o dvě slova ve větě : ........" pásmo musí obsahovat část country, NEBO CLOGGING"

b/ že se zřejmě objeví řada nových, neznámých skupin. A taky řada nových, známých skupin, které ještě na Stodole nevystupovaly ale známe je např. z mistrovství ČR v cloggingu. Tím by myslím třeba skupinu Překlep z Prahy.

c/ že se zřejmě řada "starých známých" skupin v soutěži neobjeví. V Praze je to bohužel kupříkladu Dvorana, Countryhell, Crash Dance, Kolaloka, Caramella, Crock 14. Jinde například Ryengle nebo Star West Trutnov...s některými se uvidíme "alespoň" v sobotní exhibici, nebo jako s porotci oblastních kol.

d/ obohacením bude /jak doufám/ vystoupení slovenské taneční skupiny Petronella

e/ poprvé by mohla mít Stodola i hosta z Polska - vystoupení polské taneční country skupiny Strefa Country z Varšavy ( úspěchy viz příloha)- bude jistě zajímavým zpestřením sobotního večera i nedělního Kulatého stolu

f/ Kulatý stůl - setkání choreografů a vedoucích skupin v neděli od 10.00. Téma je jediné: "Jak dál?"

2. Informace o datumech jednotlivých krajských kol na našich stránkách návštěvníci naleznou, co však zatím nenaleznete jsou informace o přihlášených souborech. Můžeš nám něco prozradit Ty?

Požádal jsem Krajánky aby Ti zaslali čerstvé informace. Vím, že všichni krajskou Stodolu chystají nejlépe jak umějí a všichni si zaslouží moje uznání, ocenění a poděkování! Což i tímto způsobem rád činím!!
Podle jistých známek se zdá, že to ve velkém rozjeli chlapci a dívky z písecké Louisiany! Ota Dvořák a spol. mne o tom podrobně informuje. Myslím, že tato Stodola bude skutečně velkou Stodolou, asi takovou, jakou bychom si všichni přáli. Hojná účast skupin i diváků, známé kapely (Cop), propagace v tisku, rozhlase, televizi, plakáty v celém jihočeském kraji, přízeň městských a krajských zastupitelských orgánů vyjádřená i finančně....co si přát víc? Však Vám Ota Dvořák napíše!
Za pražské a středočeské kolo mohu prozradit že se chystá na vystoupení Calipso, Překlep, Cloggingová fantazie, Gejzír, Tornádo, County live, Klobouček a doufám že i Hašlerka....začátek na Barče 19.4. od 19.30.

3. Můžeš nám prozradit o koho se v letošním ročníku při uspořádání můžeš opřít?

O pana Karla Čecha z KD Barikádníků, kterému nejvíce leží na srdci osud country tanců a bálů na Barče. Organizoval spolu s Jasanem Bonušem už onen první country bál 21.5.1980... A letos opět organizuje a domlouvá zázemí pro soubory. Tj. ubytování, stravování, kuchařky, ředitelka, školník, technické a organizační zázemí Barči, sponzory, fin. příspěvky z městské části Prahy 10. Navíc jej postihlo vážné onemocnění vyžadující operační zákrok a přišlo za pět minut dvanáct.... ale pracuje dál a doufám, že jej Stodola povzbudí. Tak jako vždy. Opřít se mohu o všechny Krajánky : Ivana Bartůňka, Honzu Chlada, Otu Dvořáka a Evu Faruzelovou.
Spolehnout se mohu, že pomohou, když je o to požádám, na Davida Dvořáka (bude moderovat pražs.kolo a finále) a Štefana Švestku.
Ani jeden vážně oslovený porotce mi neodmítl účast v porotě (ač není honorovaná) - Milada Mikulenková z Crocku 14 (Praž.kolo), Eva Petáková z Crah Dance (Praž.kolo), Štefan Švestka (Praha, Jablonec a finále) Tereza Bachová (Praž.kolo) Sylvia Smidtová, Otka Hirnerová, Roman Vach, Vlado Grežo (finále)
Jediné, co mne tíží je (kromě neúspěchu žádostí o grant na hl.městě Praze a u Státního fondu kultury) je, že nemáme dobrovolníky starající se o fungování školy jako ubytovny. Dohled na pořádek, kdo kde spí, zamykání dveří na noc před nevítanými návštěvníky, atd. Nevíte o někom?

4. Chystáš se sám monitorovat průběh jednotlivých kol osobně?

Ne. Budu "jen" na pražském kole, jihomoravském kole a jihozápadním kole. V Ostravě mne zastoupí Medvěd, v Jablonci Štefan Švestka. (budu ten den v Bratislavě)

5. Můžeš prozradit pozvané zahraniční taneční skupiny?

Pozvané jsou Petronella (Slovensko) a Strefa Country (Polsko). Čekáme na rozhodnutí Visegradské kulturní komise zda Stodolu podpoří...

6. Máš nějaký svůj tajný tip na favority jednotlivých kol?

Zatím jsem je neviděl ale fáma jde o nich velká... myslím si že ve finále si to "rozdá" Překlep a Black and White.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka