ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona Instagram

Nejbližší akce
Pardubická Ryengle 2020
Začátek 28.11.2020, 17:00  
Konec 29.11.2020, 17:00  
Pardubice  IDEON PardubiceJmeniny
Dnes je 03.04.2020
Svátek má Richard

Odběr novinek emailem:
Email:Soutěžní řád Stodoly spatřil světlo světa!

04.01.2006 Vašák Jiří 23697
informace, které potřebujete znát
Ano, vážení přátelé, do Nového roku s úsměvem a chutí zase něco dokázat! Možná to ještě nevíte, ale na jaro letošního roku se chystají stavby šesti stodol. Tedy šesti Stodol! Již je to kompletní a na 100%!

Krajánci v Jablonci (Countryon), v Brně (LaQuadrilla), Ostravě (Hazard), Písku (Louisiana) a Praze (KD Barikádníků) chystají krajské Stodoly.

Ostrava - 18.3.
Středočeši a Praha - 19.4.
Písek (jižní a západní Čechy) - 22.4.
Brno a Jablonec zatím termín nevíme.
Finále 26.-28.5.2006 v Praze na Barče.

V odkazu STODOLA zde na www.ryengle.cz můžete nalézt platný SOUTĚŽNÍ ŘÁD STODOLY 2006!
Stodola je tu opět po dvou letech a s touhou být lepší než ty předchozí! Lepší podmínky pro Vás tanečníky, lepší propagaci, novou porotu, více novinek a také NOVÉ taneční soubory!

Lepší podmínky - zkusili jsme podat několik žádostí o grant u různých institucí a teď čekáme, jak to dopadne. Škola i školní jídelna jsou však vedle Barči pro nás rezervované již teď ! Pokud to dopadne dobře, bude ubytování a stravování zcela zdarma! A možná i nějaký malý příspěvek na dopravu... a každopádně v první řadě příspěvek krajánkům na krajská kola (nájem sálů). Ale neříkej hop dokud jsi nepřeskočil...

Lepší propagaci - jakmile zjistíme co si finančně můžeme dovolit, pustíme se do propagace finále a Stodoly a country tancování! Budeme si možná moci dovolit zajímavé kapely na páteční a sobotní večer tak, abychom na Stodolu více nalákali i "normální" lidi, diváky, kvůli kterým přeci tancujeme!!

Nová porota - musím říci, že Stodola má dobrou pověst a dobrý zvuk (zvláště na Slovensku) a tak když nabídnu porotcování na finále Stodoly, ještě mi nikdo neodmítnul! (Kromě Honzi Boba Pumpra, ale to jsme si spolu už přátelsky vyříkali, že Stodola není jeho šálek kávy...) Takže do poroty by měli zasednout: Vlado Grežo, Roman Vach, Otka Hirnerová z Niagary a Slifka ze Sillmarionu. Pátého porotce ještě oznámíme (Jana Vašáková - choreografka z hud.divadla v Karlíně? Štefan Švestka z pardubické Ryengle?)

Nové novinky - dvě zdánlivě drobné změny oproti minulému ročníku Stodoly v Soutěžním řádu jsou:

a/ rozšíření kategorií v krajských kolech o Country show.
b/ že finálové Pásmo musí obsahovat část country nebo clogging.

- hodláme využít toho že jsme takhle pěkně pohromadě a uspořádáme v neděli dopoledne seminář pro choreografy a vedoucí tanečních souborů (z 75% stejní lidé). Mám představu "kulatého stolu" pro 25-30 lidí a vzájemně obohacující diskuse a výměny zkušeností a názorů.
- Pro naše "ovečky" by mohl probíhat v tělocvičně či na Barče taneční seminář na clogging či country tance. Plánujte proto prosím pobyt v Praze zcela jistě až do nedělního oběda!

Nové soubory - ano, naše taneční country scéna se (stejně jako na Slovensku) mění! Někde přibývají nové, mladé soubory, jinde je tomu ale naopak... a Stodola může zase otestovat současný stav.

Musím přiznat, že v každém ročníku klesá počet zúčastněných souborů...( 44, 33, 28) ale chceme s tím bojovat! (Pokud to ovšem není dáno tím, že souborů skutečně ubývá, ale pohled na seznam souborů z PR 2005 hovoří, zdá se, o opaku.....) Dětské soubory přecházejí do starší kategorie a nebo se objevují staronové soubory. Na Slovensku takovou změnou prošli např. Country Cloggers.

Chci Stodolu obohatit o nové, zajímavé soubory a hosty. Jedním z největších taháků by mohl být soubor STREFA COUNTRY z Polska a slovenští hosté v čele s PETRONELLOU! Na setkání deseti slovenských tanečních souborů při příležitosti velkého Country bálu na Dunaji jsme se s Vladem Grežem domluvili na jisté spolupráci a podpoře startu tří nejlepších souborů ze Slovenska na Stodole a vystoupení tří nejlepších českých souborů ze Stodoly na otevřených scénách Bratislavského kulturního léta a na největším slovenském country festivalu Lodenica v Piešťanech!! V závěru srpna 2006!!

A to tak, že by (v případě získání příslušných grantů) tyto soubory měly vše zdarma (dopravu a ubytování a, pokud to podmínky grantu dovolí, i stravu) Možnost vystoupení na české STODOLE si slovenské soubory budou moci vybojovat na březnovém country festivalu v Bratislavě! Myslím si, že to jsou zajimavé nabídky, co říkáte?!

Závěr: Takže, pokud máte zájem zúčastnit se Stodoly 2006, čtvrtém ročníku celostátní postupové přehlídky českých tanečních souborů, kontaktujte svého krajánka! (Pokud tak již neučinil on sám.)
A přihlašte se na krajské kolo! A přečtěte si dobře Soutěžní řád...
Finále se koná poslední víkend v květnu, tj.26.-28.5.2006 v Praze na Barče!

S úctou, Váš organizační štáb Stodoly, Jirka Vašák, Karel Čech a přátelé.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku