ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.12.2023
Svátek má Blanka

Odběr novinek emailem:
Email:Jeff ke kategorii country show

13.11.2005 Švestka Štefan 24170
obrázek v článku své cítění kategorie country show nám Jeff zaslal emailem
Ahoj Steve

mám teraz vela roboty se Stodolou a aj s Šiklom a rančom Orol a grantmi ( o Caramelle ani nevravím) ale stále ma to nedá.........né, budu už zase mluvit česky, už nejsem na Slovensku......,

abych i já k té slavné show něco řekl.

1. souhlasím s Romanem i Bobem

2. i Stodola se uděluje za show, a myslím, že tam posledně žádné excesy nebyly ( snad s vyjímkou " ........z dálky letí kačer!" , ale to bylo zase v rámci bloku country, kde se to sneslo..a bylo to vtipné, hihihi)

3. v rámci výborných debat a školení porotců, organizovaných CCCDCA v minulých letech, jsme se dopracovali k výše zmiňovaným kritériím - tj. oblečení, hudba, show (děj, náznak děje, pocitů, prožitků jako základní rozlišovací prvek oproti KLASICE v country - ale i jiný styl choreografie než striktní kroužek, čtverylka, držení v páru)

Já jsem ale vždycky prosazoval jistou benevolentnost v tom, že jedno z těchto kritérií nemusí být souborem dodrženo.

Snažme si to představit:

A/ všichni jskou v country oblečení, hraje country jak noha - ale tanečníci tančí něco úplně jiného (hip hop, break, street dance, cheerleaders, latinsko-americké tance.......)

(upozorňuji Vás, že ve světě existuje dosti rozšířené soutěžení párů ve stylu country and western. Viděl jsem v Paříži mistry světa v této kategorii a byl to v podstatě styl: latinsko-americké tance s nádechem country couple dance, na směs moderního country, v elastických kostámech s třásněmi a kloboukem na hlavě....) - proč ne?

B/ hraje se bluegrass jak noha, tančí se country čtverylka s dějem ale tanečníci jsou v pyžamech....... proč ne?

C/ Tanečníci jsou v kovbojském , tančí se line dance s vpádem indiánů ale hraje se k tomu Dvořákova 9 symfonie z Nového světa (pochopitelně se nejedná o Davida Dvořáka čili Medvěda, ale o Tondu Dvořáka) - je to country show? Odpovím si sám - je to country show.

Pro mne, Jirku Vašáka z Caramelly , jsou všechny výše uvedené případy COUNTRY SHOW.

Howgh.

Ona totiž může být s country i sranda....
JeffKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku