ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 12.07.2024
Svátek má Bořek

Odběr novinek emailem:
Email:Kategorie SHOW

01.11.2005 Švestka Štefan 43212
letošní ročník dojde ke zpřísnění posuzování kategorií Show
Zkušenosti minulých let nám říká, že kategorie show není úplně pochopena tak, jak by měla být. Choreograf nebo vedoucí souboru pokud neví kam choreografii dát, tak ji přihlásí do kategorie show. Letošní ročník proto dojde ke zpřísnění posuzování choreografií právě v těchto kategoriích (pozn. týká se kategorii starších dětí 10-15 let včetně a hlavní kategorie nad 15 let).

V základním kole jednotlivých věkových kategorií proto může dojít k diskvalifikaci nevhodných choreografií v mnohem širším měřítku než se tak tomu dělo v minulých ročnících. Letos je tedy vhodnější více vážit svou volbu pokud nechcete riskovat.

Co nás k tomu vede? Skutečnost, že minulé roky opravdu choreografie v daných kategoriích nesplňovaly základní pravidla country show:

1. oblečení
country oblečení - ovšem můžou být jakkoliv upravované, základ je však v country

2. hudba
jiná než tradiční country - ovšem vycházející z country

3. děj
oproti klasické kategorie je děj v show vyžadován. Tanec by měl vyjadřovat děj, zápletku...

Na závěr tedy poprosíme všechny vedoucí a choreografy, aby případně včas přehodnotili kategorii Vašich choreografií. Samozřejmě porotci nejsou "kati" (citace Boba v Diskuzi) a rádi Vám v případě potřeby s pořadateli pomůžou.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku